Satıcılar İçin

İtemsatış'ta güvenli şekilde ilan satışı yapmak

Bu sayfada satıcıların nasıl güvenli şekilde satış yapabileceğini, dikkat edilmesi gereken noktaları ve satış sayısını arttırmak için yapılması gerekenleri paylaşacağız. Sizde bu adımları eksiksiz şekilde uygulayarak, yüzlerce başarılı satıcımızın arasında yerinizi alabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz.


Türkiye'nin en aktif oyuncu platformu İtemSatış.com ilan pazarında oyun hesabı, skin, item, gold ve oyunlarla ilgili tüm ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Düşük komisyon oranlarımız, anlık mesajlaşma sistemimiz ve adil destek ekibimizle haftanın her günü siz değerli satıcılarımıza hizmet vermekteyiz. Saat 12.00 ve 24.00 arasında canlı desteğimizden anlık yardım alabilirsiniz.


Nasıl ilan oluşturulur?

Sitemize üye olduktan sonra sağ en üst kısımda bulunan "ilan ekle" butonuna tıklayın. Ardından ilan başlığı, açıklaması, görseli, fiyatı ve teslimat süresini belirleyin. Sözleşmeyi kabul ettikten sonra ilanınız otomatik olarak oluşturulacaktır.


Nasıl güvenli şekilde satış yapılabilir?

İnternet ortamında yapılan alışverişlerde en önemli unsur karşılıklı güvendir. İtemsatış.com geliştirdiği güvenli ticaret sistemi sayesinde, bir yazılım yardımıyla her iki taraf için de güven köprüsü oluşturuyor. İlan satış aşamasında aşağıdaki linkte bulunan tüm adımları eksiksiz olarak uygularsanız, güvenli şekilde satışınızı gerçekleştirip para kazanabilirsiniz.

https://www.itemsatis.com/yardim/71/nasil-ilan-satarim.html


Alıcılara nasıl güven verilir?

İtemsatış.com üzerindeki alıcıların çoğu bilinçli ve dikkatlidir. Size sorulan sorulara dürüstçe cevap vermeniz alıcılar için çok önemlidir. Bunun yanı sıra alıcılarımıza sadece "güvenilir satıcı" rozetine sahip kişilerden alışveriş yapmasını öneriyoruz. Bu linke tıklayarak nasıl güvenilir satıcı olabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hem sorulara dürüst, hızlı şekilde dönüş yapıyorsanız, hem de güvenilir satıcı rozetine sahipseniz diğer satıcıların oldukça önüne geçersiniz. Hem satış sayınız artar, hem de size gelen pozitif yorum sayısı artar.


Satış sayısı nasıl arttırılır?

Bunun için birden fazla yöntem mevcut.

 1. Vitrin ilan, öne çıkarılan ilan, pazar vitrini, mağaza öne çıkarma satın almak. Bu yöntem sayesinde cüzi bir miktarda ödeme yaparak, ilanlarınızı tüm satıcıların önünde sergileyerek daha fazla görüntülenme elde edersiniz. Bu sayede satışlarınız katlanarak artar.
 2. Satışlarınız sırasında alıcılarınızla kurduğunuz iletişimle onları etkileyin. Bu sayede alışveriş sonrası pozitif değerlendirme ve yorum alabilirsiniz. Bu yorumlar profillerinizde sergilenir ve alıcılar ürün satın almadan önce kesinlikle satıcıların profilini inceler.
 3. Sattığınız ürünle ilgili bilgi vermeyi ihmal etmeyin. Örneğin; Bu hesabı şu şekilde aktif edebilirsiniz, şu hatanın çözümü şudur tarzında ifadeler alıcılarınızı etkileme konusunda oldukça etkilidir.
 4. Garanti vermekten çekinmeyin. Örneğin sattığınız bir oyun hesabın ilk sahibiyseniz tüm bilgileri alıcıya devir edin. Bu durum daha güvenilir olduğunuzu kanıtlayacaktır.
 5. İlanınızı İnstagram, Facebook, Tiktok gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Bu görüntülenmelerinizi arttırır ve daha hızlı satış yapmanızı sağlar.
 6. Aktif kullandığınız İnstagram hesabınızın biyografi bölümüne mağaza profil linkinizi yapıştırabilirsiniz. Bu sayede mağaza görüntülenmeleriniz artar, satışlarınıza da etkisi olur.


Satış yaparken nelere dikkat edilmeli?

 • Stoklu satış yapıyorsanız tüm stoklarınızı kontrol edin. Hatalı hesap bilgisi, ürün etkinleştirme kodu veya kırık link vermeniz durumunda alıcıların siparişi reddetme hakkı bulunuyor. Zarara uğramamak için stoklarınızı tek tek kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Hesap devir işlemlerinde ürün otomatik teslim edildikten sonra alıcıya mesaj gönderip, e-posta devrini de yapmanız gerekiyor.
 • Manuel teslimatlar için alıcılarınızla mesajlaşma sistemi üzerinden sağlıklı bir iletişim kurmalısınız. Hesap bilgilerini eksiksiz şekilde iletip, e-posta devrini de sağladıktan sonra teslimatı yaptığınızı onaylayabilirsiniz. Tüm bu adımları gerçekleştirirken video kaydı almayı kesinlikle unutmayın.


Bir alıcı siparişi reddederse süreç nasıl işler?

Güvenli ticaret sistemimizde alıcılarımıza siparişi reddetme hakkı sunuyoruz. Fakat bu hakkı sadece belirli durumlarda kullanabiliyorlar. Örneğin hesap bilgilerinin hatalı olması, zamanında teslimat yapılmaması, oyun içi ürünün teslim edilmemesi gibi durumlar. Alıcının siparişi reddederken video kaydı eklemesi zorunlu tutuluyor. Eğer alıcının videosu teslimatı gerçekleştiremediğinizi kanıtlar nitelikteyse ücreti iade edilir ve satıcıya başarısız işlem eklenir.

Teslimat kanıtı nasıl olmalı?

Eğer ürününüz otomatik teslimatla alıcıya ulaştıysa kanıtı göndermesi gereken kişi alıcıdır. Fakat normal teslimat yaptıysanız ve alıcı ürünü reddederse 24 saat içerisinde sisteme kanıt yüklemeniz gerekiyor. Bu kanıt sadece video olarak kabul edilir ve teslimatla ilgili tüm detayları içermelidir.

Hangi durumlarda satıcı haksız sayılır?

Eğer mesajlar üzerinden hesap bilgilerini teslim etmediyseniz veya bilgiler hatalıysa, ya da hesap yasaklıysa kanıtlarınız geçersiz sayılır ve alıcıya iade yapılır. Veya alıcıya oyun içi ürünü teslim ederken video kaydı almadıysanız haksız duruma düşebilirsiniz. Bu yüzden teslimatları gerçekleştirirken kesinlikle video kaydı alın.


Alışveriş güvenliğini bozmamak adına kesinlikle yapmamanız gerekenler

 • İlanınızın içerisinde kesinlikle telefon numarası, sosyal medya hesabınızı paylaşmayın. Site dışından yapılan görüşmeler kanıt niteliği taşımaz ve her iki taraf da siteden uzaklaştırılır.
 • İtemsatış'ta hesap takası kesinlikle yasaktır, kimseye teklif etmeyin. Size teklif geldiyse hemen canlı destek üzerinden bildirin.
 • Eğer hesap satışı yaptıysanız ve bu hesabı geri aldıysanız alıcının şikayeti sonucunda tüm bilgileriniz savcılık ile paylaşılır. Olası bir dava durumundan kaçınmak adına sattığınız hesapları tamamen devir edin ve tekrardan erişmeye çalışmayın!
 • Ürününüzü tamamen teslim etmeden önce alıcıyı onay vermeye zorlamayın. Teslimatı gerçekleştirdikten sonra alıcıdan onay isteyebilirsiniz.
 • ALFATEK başlığıyla SMS gelmeden önce hiçbir şekilde teslimat yapmayın.