Bir Sorun mu Var?

itemsatis.com'daki sorunlarınıza bu sayfadan hızlıca çözüm bulabilirsiniz. Bilmediğiniz bir çok özelliği öğrenebilirsiniz.

Nasıl ilan satarım?

Nasıl ilan satarım?

Yukarıdaki adımları uygulayabilmeniz için gerekli linkler;


İtemSatış oyuncu pazarında ilan satışı yapmak

İtemSatış.com oyuncu pazarında hesap, item, gold, skin satışlarınızı düşük komisyonlarla gerçekleştirebilirsiniz. Satıştan kazandığınız bakiyeyi banka, ininal veya papara hesabınıza çekerek sanal bir ürünü gerçek paraya dönüştürebilirsiniz. Aşağıda satış için yapmanız gerekenler adım adım anlatılacak.


  • 1. Adım: Üye girişi yaptıktan sonra sağ en üstte bulunan "İlan ekle" butonuna tıklayın. Kategori seçimi yaptıktan sonra ilan başlığı, resim, açıklama, fiyat ve teslimat süresi gibi bilgileri doldurun. 3. Aşamada dilerseniz vitrin ilan veya öne çıkarılan ilan satın alarak satış süresini hızlandırın, ve son adım olarak sözleşmeyi kabul ettikten sonra ilanınız yayınca olacak.

Nasıl ilan satarım?


  • 2.Adım: Size mesaj gönderen alıcılarınıza dönüş yaparak ürününüz hakkında doğru bilgiyi şeffaf şekilde iletin. Gelen mesajlarınızı bu linkten takip edebilirsiniz. Alıcıyla anlaşma sağlarsanız ilanınızı satın alacaktır. Bu işlemden sonra eğer ürününüz stoklu ilansa alıcıya otomatik olarak teslim edilecek. Eğer otomatik teslimat değilse bu linkten bildirimlerinize girip, ürün teslime hazır bildirimi göndermeniz gerekecek. Bu bildirimi yolladığınızda alıcınıza hazır olduğunuza dair sms ve e-mail gönderiliyor.

  • 3.Adım: Alıcıya ürünü mesajlar üzerinden eksiksiz olarak ilettiğinizden emin olmanız gerekiyor. Bu aşamada bir video kaydı almanız zorunludur, çünkü eğer alıcı işlemi reddederse video kanıt olmadan işlem yapılamayacaktır.

  • 4.Adım: Ürünü eksiksiz olarak teslim ettikten sonra tekrar bildirimlerim sayfasına girerek "Ürünü teslim ettim" butonuna tıklamanız gerekecek. Bu işlemin ardından yine alıcınıza SMS ve e-mail gönderilecek. Teslimatı yaptığınızı bildirdikten sonra alıcının onay vermek için 24 saat süresi olacak. Bu süre içerisinde ilk 1 saat içerisinde de onaylayabilir, son dakika da onaylayabilir. Onayın gelmesinin hemen ardından bakiyeniz size yansıyacaktır. Eğer alıcı 24 saat içerisinde hiçbir işlem yapmazsa alışveriş sistem tarafından onaylanır ve bakiyeniz yine size ulaştırılır.

Satış yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

  • Alıcınızla yalnızca İtemSatış mesajlaşma sisteminden görüşmeniz gerekmektedir. Sohbet içerisinde telefon numarası, Discord ve diğer sosyal medya hesaplarınızı paylaşmak yasaktır. İşlem güvenliği açısından tüm sohbetin sitemiz üzerinde kayıt altına alınması gerekir.
  • Lütfen ALFATEK tarafından SMS gelmediği sürece ürünü teslim etmeyin. Kötü niyetli kişilerden korunabilmek adına alışveriş işlemi hakkında şüpheniz bulunuyorsa canlı destek üzerinden bize ulaşın.

Bu içeriği faydalı buldunuz mu ?