Apex Legends Oynanış Rehberi

Apex Legends Oynanış Rehberi

Bu rehberimizde Apex Legends adlı oyunun oynanış rehberini paylaşacağız, detaylar aşağıda.

Apex Legends Nedir?

Apex Legends, EA Games'in yayınladığı battle royale türündeki oyundur. Hayatta kalma üzerine kurulu Apex Legends, ücretsiz olarak indirilip oynanabilmektedir. Oyundaki birden fazla Karakteri ile farklı oynanış mekaniklerini bu oyunda bizlere sunuyor.

Apex Legends Ne Zaman Çıktı?

4 Şubat 2019 tarihinde oyuncuların beğenisine sunuldu.

Apex Legends Oynanış Rehberi

 Apex Legends Karakter Listesi

 • Bangalore
 • Bloodhound
 • Caustic
 • Whraith
 • Lifeline
 • Pathfinder
 • Gibralter
 • Mirage
 • Octane
 • Revenant
 • Wattson
 • Horizon
 • Crypto
 • Loba
 • Rampart

Apex Legends Özellikleri

Oyunda neredeyse Üç Rol bulunmakta Savunma, Saldırı ve Destek. Her karakterin kullanabiliceği iki yeteneği ve pasifi bulunmaktadır

 Apex Legends Oynanış Rehberi

Kullanabileceğiniz Üç farklı bomba türü bulunuyor ve çantanıza sadece bir tane sığdırabiliyorsunuz bu yeteneği kullanaraktan aradaki mesafeleri kapatabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz Zırhlar seviyelerine bağlı olarak artmaktadır artması içinse rakiplerinize ne kadar hasar verirseniz zırhın seviyesi artmış olur. En fazla dördüncü seviye zırha ulaşabilirsiniz.

Takım olarak Üçlü ya da İkili şeklinde girilmesi gerek sebebi ise bazı karakterlerin özellikleri kendi başına bir işe yaramıyor takım olarak savaşırsanız özellikleriniz ile farklı takım savaşlarında yeteneklerinizi komboloyabilir ve daha becerili bir şekilde oyunun gidişatını değiştirebilirsiniz. 

Silahlar ise neredeyse Altı tür silah özelliği bulunmaktadır. Bunlar Enerji, Pompalı, Ağır Mermi, Parlak Mermi, Keskin Nişancı ve Efsanevi türleridir.

Oyunda Üç farklı harita bulunmaktadır Olympus, World's Edge ve Kings Canyon'dur.

Apex Legends Oynanış Rehberi

Apex Legends Nasıl Oynanılmalı?

İlk başta sınırlı sayıda karakteriniz olacak oyuna başladıktan sonra seçim ekranında karakterlerinizi seçmeniz gerekicek daha sonrasında size en uygun hangi karakteri seçebilirsiniz. Oyuna girdikten sonra gideceğiniz bölgeyi haritadan M tuşu ile görebilir ve iniş yapmak istediğiniz noktayı seçebilirsiniz. Oyunda neredeyse 60 kişi yer alacaktır. Uçağınızdan atladıktan sonra bölgeyi gezerek ekipman toplamaya çalışın dikkatli olun bölgenize rakipleriniz de dahil olacaktır. Oyun ilerledikçe Harita daralacaktır ve buda daha küçük bir bölgede savaşmanıza yol açacaktır.


Çantanıza iki adet silah aldıktan sonra takımınızdan ayrı düşmeyerek rakiplerinizi yenmeye çalışın bu sırada da takımınızla farklı kombolar ile yeteneklerinizden faydalanarak oyunun kaderini değiştirebilirsiniz.

Apex Legends Montaj VideosuÖnceki Haber
Valorant Points Satış Sitesi

Valorant Points Satış Sitesi

7 ay önce 4 dk okuma süresi

Valorant Nedir?Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Birinci Şahıs Nişancı (FPS) oyunudur. Beşerli iki takımın kıyasıya mücadele ettiği ve zafer için birbirini yok ettiği rekabetçi bir oyundur.Valorant Points Nedir?Valorant oyun içi sanal mağazada geçerli olan para birimidir. Valorant Points kısaca ve oyuncular arasında bilinen adıyla VP sayesinde oyun içi silah kostümleri, ajanlar ve Battle Pass ürünlerini satın alabilirsiniz. Ayrıca Valorant Points sayesinde etkinlikler ile birlikte

Sonraki Haber
Warframe En Güçlü Warframe Sıralaması

Warframe En Güçlü Warframe Sıralaması

7 ay önce 6 dk okuma süresi

Warframe25 Mart 2013 tarihinde Digital Extremes tarafından tek oyunculu ve çok oyunculu seçenekleri ile ücretsiz bir şekilde piyasaya sunuldu Warframe, Sürekli gelişen bir oyundur. Görevler ile dolu devasa bir haritası vardır.Warframelerin kendine özgü yetenekleri mevcuttur, 40 dan fazla Warframe bulunuyor oyunda bu işte en güçlü Warframeler.En güçlü Warframeler :SarynDüşmanlarınızı görüş alanınıza girmeden Önce yok etmek ister misiniz işte bu karakter tam sizin için Saryn üst düzey Saniye başın