VALORANT 2.03 Yama Notları Yayınlandı

VALORANT 2.03 Yama Notları Yayınlandı

VALORANT 2.03 Yama Notları yayınlandı. Peki, 2.03 güncellemesinde öne çıkan değişiklikler ve yenilikler neler oldu? Gelin hep birlikte göz atalım detaylar açıklama kısmında.

Ajan Güncellemeleri


Reyna


Maksimum Sömür Q ve Azlet E yükü azaldı: 4 > 2

Reyna'nın son 3 saniye içinde hasar verdiği katledilen düşmanlar, Reyna tarafından öldürülmese bile Ruh Küresi düşürecek.

Sömür ve Azlet'in yüklerinin bedeli arttı: 100 > 200


Yoru


E - Çatkapı:

Mini haritada hareket eden Çatkapı'nın küresinin düşmanlar tarafından görülebileceği menzil artık haritada belirtiliyor.

Düşmanların Çatkapı'nın ışınlanma sesini duyabileceği menzil artık mini haritada görünüyor.

x - Boyutlararası Geçiş:

Geçiş yaparken Yoru'nun mini haritası artık görünüyor olucak.

Geçiş sırasında Yoru'nun görüş menzili içindeki düşmanlar artık mini haritada silah arkadaşlarına da görünür hale geliyor.

Geçiş artık düşmanların gövdesine doğru engellemiyor.


Brimstone


Q - Yakıcı:

Yakında başka sesler ve çatışma olduğu sırada Yakıcı'nın yanmayı sürdüren alevlerinin sesini duymak artık daha kolay hale geldi.


Phoenix


E - Yakartop:

Yakında başka sesler ve çatuşma olduğu sırada Yakar Top'un yanmayı sürdüren alevlerinin sesini duymak artık daha kolay hale geldi.


Silah Güncellemeleri


Marshal

Marshal'ın keskin nişancı tüfeği olarak tesirini pekiştirmek adına oyuncunun yakınlaştırarak nişan alırken haiz olduğu hareket hızını arttırmak istedik. Amacımız silahın güçlü, süratli ve aniden vur kaç yapabilecek bir profile haiz olmasıydı. Bu düzen nedeniyle silahın bedeli de birazcık azaldı şundan dolayı bu tabanca onunla aynı skaladaki öteki silahlar kadar oldukça yönlü değil.


Silahla yakınlaştırarak nişan almış oyuncunun hareket hızının normal hareket hızına oranı arttırıldı: %76 > %90

Bedeli azaltıldı: 1100 > 1000

Nişan alırken yaklaştırma oranı arttırıldı: 2,5x > 3,5x


Stinger ( Normal )

Stinger bir süredir güçlüydü ve her ne kadar oyunun her aşamasında gözdağı veriyor olmasını sevsek de pek fazlaca alanda fazla güçlü olduğu ortadaydı. Tam otomatik atış hızını birazcık düşürerek direkt hasar verme miktarını azalttık. İki atış moduna da saçılma ve/yada geri tepme ekledik. Böylelikle bütün tabanca modlarında atış yapmak için en müsait menzil miktarını ayırt edilebilir kıldık ve silahın ustalık gerektirmesini sağladık. Bedel artışıyla beraber Stinger'ın zayıflatılmış fakat hâlâ müessir olan fazlaca yönlülüğünü vurguladık.


Bedeli arttırıldı: 1000 > 1100

Normal modun atış hızı azaldı: 18 > 16

Normal moddayken eskiden 6. mermide ulaştığı maksimum hedefleme oranına artık 4. mermide ulaşıyor.

Normal modda silahın yukarı doğru geri tepme oranı düzenlendi ve 3. mermiden sonra yukarı doğru daha şiddetli olacak sekecek şekilde değiştirildi.

Normal modda yatay geri tepmenin mermi koruması oranı azaldı: 4 > 3


Stinger (Seri Ateşleme)

İlk seri ateşlemeden sonra dikey geri tepme oranı daha şiddetli olabilecek şekilde düzenlendi.

İlk seri ateşlemeden sonraki seri atışların hata payı arttırıldı.

Seri ateşleme modundaki sıfırlanma süresi azaldı: 0,45 > 0,40


Frenzy

Şu sıralar Frenzy'nin popülerliği bir fazlaca arttı. Bunu görmek hoşumuza gitse de silah turlarındaki öteki seçenekleri geride bırakır hale geldiğini düşünüyoruz. Bu karşılık artışının satın alınma oranını iyi mi etkilediğini görmeyi merakla bekliyoruz. Her daim olduğu benzer biçimde bu düzenlemenin neticelerini yakından takip edeceğiz.


Fiyatı arttı: 400 > 500


Yeni Mod Tırmanış

Tırmanış modu bu yamayla beraber sunuculara geldi detaylı bilgi için tıklayın


Rekabet Güncellemeleri

Dereceli karşılaşmalarda uzun bir süre (şu an için 6 veya daha fazla tur boyunca) AFK kalmak artık 8 KP kaybetmenize sebep olacak.

Bilgisayarınız, internet sağlayıcınız AFK vb. sebeplerden dolayı oyunda sorun yaşayabileceğinizin için bu nedenle de bir iki tur kaçırdığınız için hemen sizi cezalandırılmıyorsunuz. Fakat oyuncuların dereceli karşılaşmalarda AFK halindeyken oyuna dönmesini teşvik etmek için böyle bir önlem alındı

Kısım Kademesi artık en iyi dokuzuncu galibiyetinizi değil en iyi galibiyetiniz şeklinde gösterecek.


Yaşam Desteği

Tüm spreyler Tur başında silinecek.


Ajanların Ölüm Sürelerine Göre Güncelleme

Ajanların ölüm süreci, kısaca oyunda ölünce yaşananlar ve sonrasındaki seyirci moduyla alakalı olarak iki adet kayda kıymet tertibi yapıldı.


Timing Zamanlama

Öldükten sonra ekranın kararma süresi azaltıldı: 1,75 saniye > 1,5 saniye

Tam siyah ekranda geçirilen süre arttırıldı: 0 saniye > 0,25 saniye

Ölme sürecinin genel süresi değişmedi, 2,75 saniye sürüyor.

Kamera hareketleri, özellikle de kötü ağ bağlantısı koşulları için büyük oranda iyileştirildi.


Uygun Fiyatlara VP için Buraya Tıklayınız.

Hesap Alım-Satım için Buraya Tıklayınız.Önceki Haber
VALORANT GO Volume 1 koleksiyonu fiyatı kaç VP? Ne Zaman Geliyor?

VALORANT GO Volume 1 koleksiyonu fiyatı kaç VP? Ne Zaman Geliyor?

2 yıl önce 4 dk okuma süresi

Riot Games, VALORANT oyununa her geçen gün yeni içerikler eklemeye devam ediyor. Sızıntılara göre oyuna yeni bir koleksiyon eklenecek, bu koleksiyonun adı ise GO Volume 1 olacak. Hemen itemsatış.com sitesinden %18 indirimli ucuza VP satın alarak bu koleksiyon çıktığı anda satın al!Tıkla ve VP satın al > itemsatis.com/urunler/valorant-points-vp-satin-al.htmlGO Volume 1 paketi ne zaman satışa sunulacak?VALORANT'a gelecek olan 2.03 yaması ile birlikte GO Volume 1 paketinin de oyuna eklenmesi beklen

Sonraki Haber
Tekken 7'ye Yeni Bir DLC Karakteri Geliyor

Tekken 7'ye Yeni Bir DLC Karakteri Geliyor

2 yıl önce 4 dk okuma süresi

Dünyanın en popüler dövüş oyunları içinde yer alan Tekken 7’nin DLC 18 duyurusu yapılmıştı. Eklenecek karakterin yüzü, özellikleri ve nereden olduğu mevzusunda hikayede boşluklar bulunuyordu.Bandai Namco resmi Youtube kanalından bugün yayınladığı 35 saniyelik bir videoda karakter hakkında ilk ipucu paylaşıldı. Polonya manzaraları gördüğümüz videoda yeni karakterin geldiği kent de böylece belli oldu.The King of Iron Fist Turnuvası Polonya’da2021 ilkbahar başlangıcında çıkması beklenen DLC hakkınd