League of Legends Detaylı Totem Yerleştirme Rehberi

League of Legends Detaylı Totem Yerleştirme Rehberi

LoL Totem Rehberi, League of Legends Totem Nasıl Kullanılır, LoL Nereye Totem Atmalıyım? Gibi sorularınızın cevapları aşağıdaki makalemizde mevcuttur.

League of Legends oyununda Profesyoneller ile amatörleri ayıran en önemli unsur totem kullanımı ve harita takibidir. İyi bir LoL oyuncusu her zaman görüş totemlerini doğru kullanır ve harita takibini sağlar. Bu sayede doğru zamanda doğru yerde olarak oyunu domine edebilir. Totem yerleştirmek, koridorunuzun rakip ormancının sizi kamplamasını engeller. Baskın atmaya çalışması durumunda görüş toteminiz sayesinde onu görüp baskından kurtulabilirsiniz. Popüler inanışın aksine, LoL'de görüş totemleri sadece destek oyuncularının kullanması için değildir. Tüm koridorlar kesinlikle haritaya totem koymalıdır.

LoL'de Totem Ne İşe Yarar?

Totemler, savaş sisini ortadan kaldırır ve belirli bir alanda görüş sağlar.

Görüş Totemi

900 birim üzerinde görüş sağlar. Görüş totemi ücretsizdir ve yerleştirildikten sonra görünmez hale gelir. Şampiyonlar totemleri kırarak 10 altın ve 37 exp kazanır.

Kontrol Totemi

Mağazadan 75 altın karşılığında satın alınabilir. 900 birim üzerinde görüş sağlar, diğer totemleri ortaya çıkarır ve düşman tuzaklarını da ortaya çıkarır. Şampiyonlar haritaya her seferinde sadece bir tane yerleştirebilir ve kontrol totemleri gizli değildir. Bir kontrol totemini yok etmek 30 altın ve 40 exp kazandırır.

Kahin Merceği

Genelde Destek şampiyonları tarafından kullanılır, 150 saniyelik bir bekleme süresi vardır ve çevresindeki 900 birim üzerinde görüş sağlar. Gizli bir totemi yok etmek şampiyona 30 altın ve 40 exp kazandırır.

Uzak Görüş Totemi

Oyuncular uzak görüş totemlerini uzak bir mesafeden yerleştirebilir. Uzak görüş totemleri ücretsizdir ve çevresindeki 500 birim üzerinde görüş sağlar. Tamamen görülebilir ve bu totemin ödülü sadece 15 altın ve 12 exp.

LoL'de Nerelere Totem Koymalıyım?

Üst Koridor:

Her iki oyuncunun da bir toteme sahip olması gereken ana nokta nehir çalılıklarında. Haritanın oynadığınız tarafına bakılmaksızın, ormancıların üst koridora çıkmaya çalıştıklarında nehre girmesi muhtemeldir.

Orta Koridor:

Orta koridorda sadece iki çalı bulunur. Mid laner için, her şey ormana totem yerleştirmek ve düşman ormancıyı bulmaya çalışmakla ilgilidir. Bir totem yerleştirmek için en iyi yer, keskin gaga kampının hemen köşesinde. Burada görüş, keskin gagalardan baskına gelen ormancıyı yakalayabilir veya ek görüş sağlayan yengeçten sonra gitmek için nehirden aşağı doğru hareket edebilir.

Alt Koridor:

Bot lane, koridorun durumuna bağlı olarak çoklu koruma olanakları sunar.