League of Legends Gwen Oynanış Rehberi

League of Legends Gwen Oynanış Rehberi

Bu rehberimizde League of Legends oyunundaki Gwen adlı şampiyonun detaylı oynanış rehberini paylaşacağız, detaylar aşağıda.

League of Legends Nedir?

League of Legends Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Oyunun amacı rakibin merkez üssünü yıkmak ve zafere ulaşmaktır. Beşerli iki takımdan oluşan bu oyunda 150'den fazla şampiyon arasından tercih yapılarak, kendinize özgü eşya düzeni oluşturduğunuz ve rakibin kulelerini yıkarak onları bozguna uğrattığınız rekabetçi çevrimiçi bir oyundur.


Gwen Ne Zaman Çıktı?

15 Nisan 2021 Tarihinde oyuncuların beğenisine sunuldu


Gwen Yetenekleri

Pasif - Bin Kesik

Gwen'in normal saldırıları can yüzdesine bağlı olarak isabet halinde ilave büyü hasarı verir. Şampiyonlara yönelik normal saldırılar onu verilen hasarın belli bir bölümüne eşdeğer miktarda iyileştirir.


Q - Kırt Kırt!

Gwen makasını hızla iki ila altı defa kullanarak koni şeklindeki bir alana büyü hasarı verir. Gwen makasını en az iki defa kullanır ve rakibe isabet ettirdiği her normal saldırı başına bir makas darbesi daha gerçekleştirir (toplamda altı darbe olacak şekilde en fazla dört darbe daha).

Her bir makas darbesinin merkezindeki rakipler gerçek hasarın yanı sıra Bin Kesik'ten ilave büyü hasarı da alır.


W - Kutlu Sis

Gwen beş saniyeliğine kendisini Kutlu Sis'le çevreler ve onun içindeyken zırh ve büyü direnci kazanır. Sisin dışındaki rakipler Gwen'i hedef alamaz ve ona yetenek isabet ettiremez. Sis, Gwen bölgeden ilk kez ayrılmaya çalıştığında onu takip eder ama bir dahaki sefere kaybolur.


E - Pens At

Gwen kısa bir mesafe boyunca atılır ve saldırılarını dört saniyeliğine güçlendirerek menzil, hız ve isabet halinde büyü hasarı kazanır. Bu sırada bir rakibe saldırmak yeteneğin bekleme süresinin %50'sini iade eder.


R - İlmek İlmek

Gwen, İlmek İlmek yeteneğini üç defaya kadar kullanabilir ama art arda gelecek her bir kullanımı açabilmesi için onu 8 saniye içinde bir rakibe isabet ettirmesi gerekir. Her kullanım bir hat üstünde ilerleyen, büyü hasarı veren, rakipleri yavaşlatan ve Gwen'in Bin Kesik yeteneğinin ilave büyü hasarını veren iğneler fırlatır.

İlk kullanım bir iğne, ikinci kullanım üç iğne ve son kullanım beş iğne fırlatır. Rakiplere isabet eden dokuz iğnenin her biri, Bin Kesik'in etkisini bir defa uygular (yani toplamda dokuz defa).Gwen'in Karşısında Güçlü Olan Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlar Gwen'in karşısında koridorda oldukça güçlüdür.

 • Yorick
 • Garen
 • Dr. Mundo
 • Darius

Gwen'in Güçlü Olduğu Şampiyonlar

 • Yasuo
 • Jax
 • Riven
 • Fiora

Gwen Full Build, Almanız Gereken Eşyalar

 • Vadiyaran
 • Çelik kaplamalı çizme
 • Nashor'un Dişi
 • Zhonya'nın Kumsaati
 • Kozmik Hızlandırıcı
 • Morellonomikon

GwenAlınması Gereken Sihirdar Büyüleri

Tutuştur ve Işınlan


Gwen Rünleri

League of Legends Gwen Oynanış Rehberi


Gwen Nasıl Oynanır?

Gwen Üst Koridor rolünde oynananan bir yetenek gücüne dayalı dövüşçüdür. Gwen oynarken Q yeteneğiniz ile başlamak hem minyonları erken safhada almanızı kolaylaştıracaktır hem de rakibinizin uzak durmasını sağlayacaktır. Q yeteneğinizin belirlediği orta alanda gerçek hasar veriminizi daha kuvvetli arttırmak için sürekli olarak 4 yük yapmaya çalışın. Gwen''in E yeteneği sayesinde hızlı atılımlardan ve yetenek atışlarından kolayca kurtulabilir ve rakiplerinizi yakalayabilirsiniz. E yeteneğinin verdiği saldırı hızından faydalanarak minyonları temizlemek ve 4 yüke ulaşmanızı oldukça kolaylaştıracaktır. Gwen'in en önemli yeteneği W sayesinde hedef alınamaz ve hasar alınamaz derecede önemli bir etki yaratır. Takım savaşlarında W yeteneğinizi sık sık kullanmanız gerekebilir hem verdiği hedef alınamaz yeteneği ile hem de zırh ve büyü direncinden faydalanacaktır. Ulti yeteneği tamamen rakiplerinizi alt etmenizi kolaylaştıracaktır 4 yüke ulaştıktan sonra E yeteneğinizden faydalanarak ileri doğru atılın ve biriken yükleri Q yeteneğiniz ile harcayın burada gelen Gerçek hasar takım savaşının kaderini tamamen değiştirdiği gibi üstüne tehlike altındaysanız W yeteneğinizi kullanarak tüm yetenek atışlarından kurtulabilirsiniz son olarak Ulti yeteneğinizi kullanarak rakipleri üst üste yavaşlatabilir ve onlara ciddi miktarda hasar verebilir ve zafere ulaşabilirsiniz.


Gwen'in Şampiyonunun Fiyatı ve Kostümü


Kutlu Terzi, Gwen ( 6300 Mavi Öz veya 975 RP )

League of Legends Gwen Oynanış Rehberi


Uzayın Ritmi Gwen ( 1350 RP )

League of Legends Gwen Oynanış Rehberi


Gwen'in Hikayesi

Eskiden oyuncak bebek olan ve sihirle canlanan Gwen, kendisini yapmakta kullanılan araçları şimdi silah olarak kullanıyor. Her adımında, kendisini yapan sahibinin sevgisini taşıyor. Her şeyin kıymetini biliyor. Gwen makasını, iğnelerini ve dikiş ipliğini kutsamış kadim ve koruyucu bir sihir olan Kutlu Sis'e komuta edebiliyor. Karşılaştığı pek çok şey onun için yeni ama çarpık bir dünyada iyilik için neşesini bozmadan savaşmaya kararlı.


Gwen Montaj Videosu


İtemsatış'tan %15 indirimli RP satın almak için tıkla.


Önceki Haber
Metal Gear Online 2'nin PC Sürümünden Tanıtımı Duyuruldu

Metal Gear Online 2'nin PC Sürümünden Tanıtımı Duyuruldu

1 yıl önce 4 dk okuma süresi

2010'lu yılların en popüler oyunlarından bir tanesi olan Metal Gear Solid'in çevrimiçi sürümü, geçtiğimiz sene mühim bir gelişmeye sahne olmuştu. Bir öbek geliştirici, bu oyunun "RPCS3" adlı PlayStation 3 emülatörü vesilesiyle PC'lerde oynanabileceğini açıklamıştı. Ancak geçtiğimiz bir senelik süreçte bu projeye ait bir büyüme yaşanmadı, ta ki bugüne kadar. Geliştirici takım şimdi, PC'de oynanabilecek "Metal Gear Online 2"nin tanıtım videosunu yayınladı.TriggerHappy adlı bağımsız bir takım taraf

Sonraki Haber
GTA 5 Role Play Nedir ve Nasıl Oynanır?

GTA 5 Role Play Nedir ve Nasıl Oynanır?

1 yıl önce 4 dk okuma süresi

GTA Online modundan farklı olarak oyuncular kendi yazdıkları hikâyeler ile kurgusal bir Los Santos şehirde hem gerçek oyuncular hem de oyundaki NPC'ler ile rol canlandırıyorlar.İşte Grand Theft Auto 5 Role Play hakkında bilmeniz gereken detaylar;Grand Theft Auto 5 RP Nedir?Grand Theft Auto 5 Role Play, Grand Theft Auto 5 kullanıcılı tarafından oluşturulan özel bir modifikasyon ile oluşturulan Role Play sunucuları ile gerçek oyuncular ve NPC'ler ile kendinden farkı kendin yazdığın bir karakter hi