Black Desert Online BDO Nedir? Black Desert Online Sistem Gereksinimleri

Black Desert Online BDO Nedir? Black Desert Online Sistem Gereksinimleri

Black Desert Online BDO Nedir? Black Desert Online Sistem Gereksinimleri

Black Desert Online BDO Hakkında Bilgi (Black Desert BDO Nedir?)


Black Desert Online Kore’li firma olan Pearl Abyss tarafından geliştirilen bir MMORPG oyunudur. Geliştirilme sürecinde SOE gibi büyük firmalarında desteği ile grafiksel olarak kapsamlı çalışmalar yapan firma 2010 yılında oyunun yapımına başlamış bulunuyor. Sandbox türündeki bu oyun bünyesinde 8 adet sınıf bulundurmakta. Oyunun dikkat çeken en büyük özelliği ise elbette grafikleri ve sınıf çeşitleri. Eşi benzeri bulunmayan sınıflara sahip oyunun Avrupa yayıncısı ise Daum Com. olarak belirlenmiş.


Oldukça hızlı ve aksiyonlu bir dövüş yapısı olan Black Desert Online, gördüğümüz kadarıyla oldukça yetenek bazlı bir sisteme sahip olacak. Ayrıca bazı karakterlerin neredeyse aduket, falan çekerek dövüş oyunlarına taş çıkartacak hareketler sergilediği de gözümüzden kaçmadı hani.


Oldukça geniş bir açık dünya haritasına sahip olan Black Desert oldukça ayrıntılı bir oyun. Öncelikle diğer oyunlardan farklı olarak burada iklim unsuru bulunuyor. Değişen iklim koşullarına göre oyuncularında buna ayar uydurmaları gerekiyor. Oyunun dövüş dinamikleri ise oldukça etkileyici. Vuruş hissiyatını süper bir şekilde bizlere hissettiren oyunda düşmanlarınızı kesip biçmek oldukça eğlenceli olmuş. Sistem Gereksinimleri olarak hiç de düşük modeller istemeyen oyundaki ticaret kavramı da süper bir şekilde geliştirilmiş. Balıkçı, zanaatkar, tarım, avcılık gibi pek çok farklı meslek çeşidi yapabiliyorsunuz.


Karakterinizi yaparken tipik MMORPG oyunlarında görmeye alışık olduğumuz Warrior, Ranger vs. gibi sınıflar ve İnsanlar, Elfler gibi ırklar bulunuyor. Her birinin kendine özel yeteneklerinin bulunduğu ırklar ve sınıflar oyuna çeşitlilik getirse de bence yetersiz olmuş. Oyuna girdiğinizde ne demek istediğimiz daha net göreceksiniz. Mesela bazı sınıflarda sadece erkek yada kadın seçebiliyorsunuz. Oyunun grafikleri ise oldukça güzel. Bu grafikler dövüş mekaniklerinin hareketli yapısıyla birleşince ortaya mükemmel bir şey çıkmış.


Black Desert Online - BDO Sistem Gereksinimleri

• İşletim Sistemi: Windows 10 (32-bit or 64-bit)

• İşlemci: Intel Core i3-530 2.9 GHz.

• Bellek: 4 GB RAM.

• Ekran Kartı: GTS 250, GeForce 9800 GTX, Radeon HD 3870 X2.

• Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

• Depolama: 27 GB kullanılabilir alan.