CS:GO Rolleri Nelerdir? Hangi Roldeki Oyuncu Ne Yapar?

CS:GO Rolleri Nelerdir? Hangi Roldeki Oyuncu Ne Yapar?

CS:GO Rolleri Nelerdir? Hangi Roldeki Oyuncu Ne Yapar?

CS: GO Rolleri Nelerdir?

In Game Leader (IGL)

Supporter

Lurker

Entry Fragger

Rifler

AWP Player


 CS:GO yani Counter Strike Global Offensive Rekabetçi modu 5’er kişilik takımlarla oynanan bir fps yani birinci şahıs nişancı oyunudur. 5 Kişilik takımda herkesin farklı rolleri mevcuttur. Bu farklı rollerdeki oyuncuların takımda hangi görevi üstlendiğini size CS GO Rolleri Nelerdir? Hangi Roldeki Oyuncu Ne Yapar adlı yazımızda anlatacağız.


1-Support: Entry Fragger’a içeri girerken attığı bombalarla avantaj sağlayan kişidir ve gerektiğinde önden giderek takıma info verebilmek için kendini feda eder. Uygun pozisyonda içeri girerek kill alır ve takımına yardımcı olur. Bu rolde oynayan bazı oyuncular şunlardır; Krimz, Maniac, Guardian, TACO


2- In Game Leader (IGL): Bu rol takımdaki en önemli roldür. In game leader’in görevi takımın oyun içindeki taktiklerini, stratejilerini yönetmektir. Hangi bölgeyi kim koruyacak, ne zaman silah alınacak, ne zaman eko kalınacak gibi kararları IGL verir.


3- Lurker: Bu rolde oynayan kişinin oyun bilgisinin çok iyi olması gerekiyor. Ne zaman nerde olacağını çok iyi bilmeli ve çok sinsi olmalı. Lurker oyuncusunun görevi rakibini arkadan yakalamak veya gafil avlamaktır. En ünlü Lurker oyuncularından birkaçı ise; GeT_RiGhT, Flusha ‘dır.


4- AWP Player: Awp oyuncusun rolü takımına raunt başından itibaren info vermek, arka saflarda kalarak rakibi indirmektir. En ünlü AWP oyuncuları ise; Woxic, KennyS gibi oyunculardır.


5- Rifler: Gerekirse bütün rolleri birden oynayabilen, nişanı en güçlü her attığını vuran oyuncular bu rolü üstlenir. M4A1, AK47 gibi silahlarda ustalaşırlar. Ünlü Rifler oyuncuları; Niko, Flamie


6- Entry Fragger: Bu rolde oynayan oyuncu raunt başladığı an koşup ilk kill’i almaya çalışır. Ya da takımı rush atarken en önden gider ve rakibi düşürür. Bu rolde oynayan kişiler genelde takımın en cesur ve sabırsız kişileridir.