Lol Hızlı Lig Yükselme Taktikleri League of Legends Lig Atlama Rehberi

Lol Hızlı Lig Yükselme Taktikleri League of Legends Lig Atlama Rehberi

Lol Hızlı Lig Yükselme Taktikleri League of Legends Lig Atlama Rehberi

Merhaba İtemsatış.com ziyaretçileri. Bu yazımızda size Lol Hızlı Lig Yükseltme Taktikleri League of Legends Lig Atlama Rehberi Lol nasıl lig atlarım? Lol nasıl rank kasılır? Lol dereceli Rehberi gibi sorularınızın cevaplarını alabileceğiniz yararlı bir yazı sunacağım. Bu yazıyı okuduktan sonra kendinizi daha üst liglere çıkarabileceksiniz.


Önceki makalemizde size 2 adet rol seçmenizi ve bu rollerde kendinizi geliştirmenizden bahsetmiştik fakat bu makalede bütün rollerde oyuncular için çok değerli bilgiler sunacağız.


Orta Koridor: Eğer bir orta koridor oyuncusuysanız şampiyon havuzunuz gerçekten çok iyi olmalı ve karşı seçim yapmayı çok iyi bilmeniz gerekiyor. Şampiyon kitleme sırasında üst sıralardaysanız takım arkadaşlarınızdan onlar adına seçim yapmayı isteyin. Örneğin siz 1.Sıradasınız 5. Sırada destek oyuncusu varsa onunla takas yapın. Böylece rakibin hangi şampiyonu seçtiğini görebilir ve ona karşı seçim yaparak kendinize çok daha kolay bir koridor aşaması yaratabilirsiniz. Hızlı lig yükselmek için Zed, Talon, Ahri, Katarina gibi suikastçi şampiyonlar oynayarak koridor aşamasında çok fazla kill alabilir, rakibin ormanına girebilir ve rakibin alt koridorunu sürekli rahatsız edebilirsiniz. Sürekli olarak koridoru itin ve yan koridorlara yardıma gidin. Böylece karşı orta koridor minyonları ve kuleyi bırakamayacağı için sizi takip edemeyecek ve gittiğiniz koridorda her zaman siz üstün olacaksınız.


Üst Koridor: İzlediğimiz profesyonel maçlarda üst koridor oyuncularının çoğunlukla tank şampiyonlar oynayarak takımın önünde durduğunu ve onlara destek olduğunu izlemekteyiz. Evet yaptıkları doğru ama tekli derecelide işler böyle yürümüyor. Tekli derecelide üst koridor oyuncularına önerilerimiz dövüşçü şampiyonlar oynamaları. İrelia, Fiora, Camille, Aatrox gibi şampiyonlarda mekaniklerinizi geliştirebilir, rakiplerinize koridoru zindan edebilirsiniz. Sihirdar büyüsü olarak ışınlan tercih etmenizi öneriyoruz. Işınlan büyünüzün süresi geldikçe alt koridora baskınlar atarak oyunu kazanmak için takımına avantaj sağlayabilirsiniz.

 

Ormancı: Oyundaki en önemli roldür. Haritada rakipler tarafından gözükmüyorsunuz. Bu sizin için büyük bir avantaj. Her hamlenizi düşünüp rakibi hazırlıksız yakalama şansına sahipsiniz. Eğer karşı ormancıya göre daha avantajlı bir şampiyon seçtiyseniz sürekli onu ormanda rahatsız edin, güçlendirmelerini ve kamplarını çalın hatta yakalarsanız öldürün. Sürekli gözünüz haritada olmalı. Rakibin koridorunu ittirdiğini kontrol etmeli ve pozisyon yakaladıkça baskın atmalısınız. Ormanınızı tam dönmeden baskın atmayın, ormanda seviyede geri düşerseniz yakalamanız pek kolay olmuyor. Lee sin, Elise gibi ormancı şampiyonlarda kendinizi geliştirerek Lig atlayabilirsiniz.


Nişancı: Bir diğer adıyla ADC yani saldırı gücü taşıyıcısı rolü oyundaki en zor roldür. Bu rolde iyi olabilmeniz için mekaniklerinizin çok iyi olması gerekiyor. Koridor aşamasında bir yandan hiç minyon kaçırmamanız bir yandan da rakibinizi destek oyuncunuzla beraber sürekli dürtmeniz, takaslara girmeniz gerekiyor. ADC oynamanın en önemli gereksinimlerinden biri de Kite yapabilmektir. Kite yani vur kaç yaparak rakibinizi peşinizde sürükleyeceksiniz ve gerçekten onların canını çok yakacaksınız. Vayne, Kai sa, Lucian gibi şampiyonlarda kendinizi geliştirerek hızlı lig atlayabilirsiniz.


Destek: Bir diğer adıyla Support. Alt koridorda sürekli rakibi dürterek nişancısının daha kolay farm yapmasını sağlamalısınız. Destek oyuncularının görevi takımına görüş sağlamak, can ve kalkan basmak ve onları savaşta korumaktır. Her base attığınızda kontrol totemi alarak takımınıza görüş üstünlüğü sağlamalısınız. Aldığınız Kahin Merceği ile birlikte rakibin totemlerini temizleyerek onları avlanmaya müsait duruma getirin. Ormancınız ile sürekli iletişimde olun ve ona baskın için kolay bir ortam hazırlayın. Thresh, Nami, Braum gibi şampiyonlarla hızlı lig yükselebilirsiniz.


Lol Hızlı Lig Yükselme Taktikleri League of Legends Lig Atlama Rehberi


Önceki Haber
PUBG Mobile Miramar Harita Güncellemesi ve 0.18.0 Yaması

PUBG Mobile Miramar Harita Güncellemesi ve 0.18.0 Yaması

3 yıl önce 7 dk okuma süresi

Tencent Games'in geliştiriciliğini üstlendiği PUBG Mobile, sürekli güncellemeler yaparak ios ve android kullanıcılarının özellikle karantina döneminde 1 numaralı tercihi oldu. Tencent Games PUBG Mobile için 0.18.0 yaması ile birlikte oyuna ne gibi yenilikler getirdi?Pubg Mobile UC Satın Almak İçin Tıklayın.Pubg Mobile Miramar Harita Güncellemesi Haritanın kuzey kısmına eklenen Vaha ve kuzeybatı kısmına eklenen Harabeler keşfedilmeyi bekliyor. Daha fazla yerleşim alanı ve yollar eklendi, ayrıca k

Sonraki Haber
LoL Nedir? League of Legends Nasıl Oynanır? LoL Sistem Gereksinimleri

LoL Nedir? League of Legends Nasıl Oynanır? LoL Sistem Gereksinimleri

3 yıl önce 6 dk okuma süresi

League of Legends Riot games tarafından geliştirilen ve 2009 Yılında piyasaya sürülmüştür. Moba türündeki oyunun rekabetçi modunda 5’er kişiden oluşan iki takımın amacı rakibin kulelerini ve nexus kulesini yıkarak oyunu kazanmak. League of legends Sihirdar vadisi haritasında 3 koridor vardır. Üst koridor, alt koridor, orta koridor ve bu koridorlara yardımcı olan ormancı vardır. Koridorlardaki oyuncular minyon keserek altın kazanır ve rakibin kulesine yaklaşarak hasar vermeye çalışır. Ormancıları