League of Legends Akali Oynanış Rehberi

League of Legends Akali Oynanış Rehberi

Bu rehberimizde League of Legends oyunundaki Akali adlı şampiyonun detaylı oynanış rehberini paylaşacağız, detaylar aşağıda.

League of Legends Nedir?

League of Legends Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Oyunun amacı rakibin merkez üssünü yıkmak ve zafere ulaşmaktır. Beşerli iki takımdan oluşan bu oyunda 150'den fazla şampiyon arasından tercih yapılarak, kendinize özgü eşya düzeni oluşturduğunuz ve rakibin kulelerini yıkarak onları bozguna uğrattığınız rekabetçi çevrimiçi bir oyundur.

Akali Ne Zaman Çıktı?

Akali 11 May 2010 tarihinde League of Legends evrenindeki yerini aldı. Büyük bir REWORK ile Akali 2018'de yeni yetenek setiyle karşımıza çıktı. League of Legends Akali Oynanış Rehberi sayesinde bu şampiyona olan aşinalığınız artacak.

Akali Yetenekleri

Pasif -Suikastçının Damgası: Bir şampiyona yetenek hasarı vermek, hedefin etrafında enerji halkası oluşturur. Bu halkadan geçmek Akali'nin bir sonraki normal saldırısına ilave menzil ve hasar sağlar.

Q-Beş Nokta Saldırısı: Akali beş kunai fırlatarak ilave saldırı gücü ve yetenek gücüne bağlı olarak hasar verip yavaşlatma etkisi uygular.

W-Alacakaranlık Perdesi: Akali bir duman bombası atar ve kısa süreliğine hareket hızı kazanır. Perdenin içindeyken Akali görünmez olur ve rakiplerin yetenekleri veya saldırılarıyla hedef alınamaz hale gelir. Saldırmak veya yetenek kullanmak Akali'yi kısa süreliğine açığa çıkarır.

E-Çevik Silah: Geriye doğru sıçrayarak büyü hasarı veren bir shuriken fırlatır. İsabet alan ilk rakip veya duman bulutu işaretlenir. Yetenek yeniden kullanıldığında işaretli hedefe atılarak fazladan hasar verir.

R-Kusursuz İnfaz: Akali belli bir doğrultuda sıçrayarak isabet alan rakiplere hasar verir. Yeniden kullanım: Akali belli bir doğrultuda atılır ve isabet alan bütün rakipleri infaz eder.


Akali'nin Karşısında Güçlü Olan Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlar Akali'nin karşısında koridorda oldukça güçlüdür.

 • Malzahar
 • Annie
 • Lissandra
 • Lux

Akali'nin Güçlü Olduğu Şampiyonlar

 • Zoe
 • İrelia
 • Syndra
 • Orianna

Akali Full Build, Almanız Gereken Eşyalar

 • Vadiyaran
 • Sihirbaz Pabuçları
 • Uğursuz Koruma
 • Morellonomikon
 • Zhonya'nın Kumsaati
 • Lich Boğan


Akali Rünleri

League of Legends Akali Oynanış Rehberi


Akali Nasıl Oynanmalı

Akali bir orta koridor suikastçısıdır. Koridorunuza başlarken Q yeteneği rakiplerinize hasar verip pasifi sayesinde geri çıkarken hareket hızı kazanabilirsiniz böylece vur kaç yaparak rakibinizi dürtebilirsiniz. Akali W yeteneği sayesinde görünmez olup enerji yenileyebilir rakiplerinizle çatışırken avantajlı olacaktır ya da karşı ormancı baskın geldiği zaman rahatça görünmeden koridorunuzdan kaçabileceksiniz. E yeteneği sayesinde Akali geriye atılıp bir hedefi tutturduğunda hem pasifinizi devreye sokmuş olursunuz E yeteneğini tekrar kullanmanız halinde rakiplerinize dönerek iki kat hasar verebilirsiniz. R yeteneği sayesinde bir hedefi seçip pasifinizi devreye soktuktan sonra yeteneklerinizle karşı rakibi dürtün eğer R yeteneğinizi tekrardan kullanırsanız bu sefer ilkinin aksine ikinci kullanım da rakibe daha çok vurma şansı kazanacaksınız eğer kesebileceğinize inanıyorsanız tutuştur atabilirsiniz.

Bu sayede Akali ile koridorunuzu rahatça temizleyip Diğer koridorlara baksın atarak Takım arkadaşlarınıza yardım edebilir ve böylece Zafere ulaşabilirsiniz.

League of Legends Akali Oynanış Rehberi

Akali Hikayesi

Kinkou Tarikatı'nı ve Gölgenin Yumruğu unvanını terk eden Akali artık halkının ihtiyaç duyduğu ölümcül silah olmaya hazır. Saldırılarını tek başına yapıyor. Ustası Shen'den öğrendiklerine sıkı sıkı sarılmış olsa da Ionia'yı düşmanlarının canlarını teker teker alarak korumaya ant içmiş. Akali sessizce saldırıyor ama vermek istediği mesaj açıkça duyuluyor: efendisiz suikastçıdan korkacaksın.

Akali Montaj Videosu


İtemsatış'tan %15 indirimli RP satın almak için tıkla.


Önceki Haber
Valorant Sheriff Tabancası Özellikleri

Valorant Sheriff Tabancası Özellikleri

6 ay önce 4 dk okuma süresi

Sheriff Özellikleri Nelerdir?Sheriff, 800 Krediye mal olan oyundaki en pahalı yardımcı silahtır. Altı atışlık bir şarjör ve yüksek hasar çıkışı olan yarı otomatik bir tabancadır.Yan silah, nispeten ucuz fiyatı ve çoğu tüfekle yarışan yüksek hasar verimi nedeniyle ekonomi ve tabanca mermileri için son derece kullanışlıdır. Öldürmek için genellikle bacaklara 4, vücuda 3 ve kafaya 1 atış gerekir.Sheriff'in ana dezavantajı, uzun çekilme süresi ve şiddetli geri tepmesidir. Herhangi bir tabancanın en

Sonraki Haber
League of Legends 2021 Sezonu Yayınının Fragmanı Yayınlandı

League of Legends 2021 Sezonu Yayınının Fragmanı Yayınlandı

6 ay önce 4 dk okuma süresi

2021 Sezonu Canlı Yayın FragmanıLeague of Legends yeniliklere tam gaz devam ediyor. Riot Games de bu süreçte oyunu sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor. 8 Ocak günü yapacağı canlı etkinlikte bir sürü haber duyurulacağı kesin.Yayınlanan bu fragmanda canlı yayında nelerin tanıtılacağının kesitleri vardır. 2021'e dair yaptıkları planları oyunlarının nasıl ilerleyişini bunları konu alacak.Legends of Runeterraİlk önce Riot'un kart oyunu Legends of Runeterra'ya gördüğümüz kadarı ile bir Runeterra