League of Legends Ashe Oynanış Rehberi

League of Legends Ashe Oynanış Rehberi

Bu rehberimizde League of Legends oyunundaki Ashe adlı şampiyonun detaylı oynanış rehberini paylaşacağız, detaylar aşağıda.

League of Legends Nedir?

League of Legends Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Oyunun amacı rakibin merkez üssünü yıkmak ve zafere ulaşmaktır. Beşerli iki takımdan oluşan bu oyunda 150'den fazla şampiyon arasından tercih yapılarak, kendinize özgü eşya düzeni oluşturduğunuz ve rakibin kulelerini yıkarak onları bozguna uğrattığınız rekabetçi çevrimiçi bir oyundur.

Ashe Ne Zaman Çıktı?

Ashe League of Legends 2009 tarihinde çıkan ilk 40 şampiyondan biridir.

Ashe Yetenekleri

Pasif -Buz Atışı: Ashe, saldırılarıyla hedefleri yavaşlatarak bu hedeflere daha fazla hasar verir. Ashe'in kritik vuruşları ilave hasar vermez ama hedefe güçlü bir yavaşlatma etkisi uygular.

Q-Pürdikkat: Ashe saldırı yaptıkça Odak biriktirir. Azami Odak yüküne ulaştığında, Ashe Pürdikkat yeteneğini kullanarak bütün Odak yüklerini harcayabilir. Bu yetenek Ashe'e bir süreliğine Saldırı Hızı verir ve bu süre boyunca Ashe'in normal saldırısı güçlü bir ok yağmuruna dönüşür.

W-Yaylım Ateşi: Ashe, ilerledikçe yayılan ve fazladan hasar veren oklar fırlatır. Ayrıca Buz Atışı etkisi uygular.

E-Şahin Atışı: Ashe, Şahin Ruhu'nu haritanın herhangi bir yerine keşif görevine gönderebilir.

R-Büyülü Kristal Ok: Ashe düz bir hatta buzdan bir ok atar. Ok rakip bir şampiyona çarparsa hasar verir ve şampiyonun sersemlemesine neden olur. Sersemletme süresi, okun kat ettiği mesafe arttıkça artar. Ayrıca hedefin çevresindeki birimler de hasar alarak yavaşlar.

Ashe'in Karşısında Güçlü Olan Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlar Ashe'in karşısında koridorda oldukça güçlüdür.

 • Miss Fortune
 • Tristana
 • Swain
 • Jhin

Ashe'in Güçlü Olduğu Şampiyonlar

 • Caitlyn
 • Twitch
 • Xayah
 • Lucian

Ashe Full Build, Almanız Gereken Eşyalar

 • Ölümsüz Kalkanyay
 • Runaan'ın Kasırgası
 • Canbiçen
 • Ebedi Kılıç
 • Kanasusamış
 • Savaşçı Çizmeleri

Ashe Rünleri

League of Legends Ashe Oynanış Rehberi


Ashe Nasıl Oynanmalı

Ashe bir nişancıdır. Koridora başlarken W yeteneğiniz ile rakiplerinizi bir yandan dürterekten minyon almaya çalışın Q yeteneğiniz açıldığı zaman rakiplerinize odaklanarak Q yükünüzü biriktirin Dört yüke ulaştığınız zaman Ashe oklarını serbest bırakarak rakiplerinize fazladan hasar verebilirsiniz Ashe pasifi sayesinde normal vuruşları rakiplerinizi yavaşlatacağı için Rünlerinizden hızını al girerekten hem bu sayede ilave hareket hızından faydalanabilir hem de rakibinizi oldukça yavaşlatabilirsiniz ve rakibinizi alt etmeniz daha kolay olacaktır.

Ashe'in E yeteneği harita boyunca görüş verebiliyor olması takımınızın katkısına dokunacaktır bir noktayı seçtikten sonra basın ve o bölgeyi görüş altına alabilirsiniz böylece Rakip ormancı ve baskınları takip edebilirsiniz. R yeteneğiniz açıldığında rakiplerinizi uzun bir süre sersemletebilirsiniz.

Örnek bir takım savaşında önden gelen bir Tank'ı durdurmak için ideal bir yetenek ve böylece takım arkadaşlarınız arkadaki rakiplere daha kolay erişebilir onları alt edip Zafere ulaşabilirsiniz.

Ashe Sihirdar Büyüsü Tercihi

Sıçra ve Şifa özellikle nişancı tercihi için.

Ashe hikayesi

Avarosa Kabilesi'nin Buzdoğan savaş anası Ashe, kuzeyin en kalabalık güruhuna komutanlık ediyor. Metanetli, zeki, idealist ama liderlik vazifesinden de bir o kadar rahatsız olan Ayaz Okçu, soyunun atadan kalma büyülerini kullanarak Gerçek Buz'dan bir yaya hükmediyor. Halkının onun efsanevi savaşçı Avarosa'nın yeniden doğmuş hali olduğuna dair inancını arkasına alan Ashe, kadim kabile topraklarını yeniden ele geçirerek Freljord'u bir kez daha birleştirmeyi umut ediyor.

League of Legends Ashe Oynanış Rehberi


Ashe Montaj Videosu

İtemsatış'tan %15 indirimli RP satın almak için tıkla.


Önceki Haber
League of Legends Sızıntı Yeni Şampiyon ve Kostüm İddiaları

League of Legends Sızıntı Yeni Şampiyon ve Kostüm İddiaları

8 ay önce 6 dk okuma süresi

Sızdırılan Kostüm İddalarıKullanıcı bir reddit paylaşımı League of Legends verileri ile bu kostümlerin sızıldığı iddia ediyor.Verilere göre bu yıl çıkacak olan Çine özel festival kostümleri Shan Hai kostümleriJhinNautilusCho'GathNeekoViegoTFT paylaşımında da diğer bir kısmı da Lunar Beasts olarak devamı gelecek.AnnieJarvan IVAlistarDariusApheliosŞu anda bu paylaşımın ardından sadece Shan Hai kostümlerinden sadece iki şampiyon paylaşılmış durumunda bunlar Jhin ve Nautilus.Yeni ŞampiyonÖzelliklede

Sonraki Haber
10TL Bonus Bakiye Kampanyası!

10TL Bonus Bakiye Kampanyası!

7 ay önce 4 dk okuma süresi

KAMPANYA SONA ERMİŞTİR!10₺ Bonus Kampanyasıİtemsatış'a yapacağınız her 100₺ ve üzeri bakiye yüklemelerinize 10₺ Bonus bizden! Detaylar için tıklayınız.Bakiye yükleme sayfasına gitmek için tıklayınız.Telefon, kimlik doğrulaması yapmak için tıklayınız.Kazandığım 10₺ bonus bakiyeyi nasıl aktif ederim?100₺ ve üzeri bakiye yüklediğinizde "Bildirimler" sayfasına kupon kodunuz gelecek.Bu kodu kopyalayıp "Bakiye Yükle" sayfasındaki "Bakiye Kuponu" bölümüne yapıştırın ve "Kuponu Bozdur" butonuna tıklayın