League of Legends Annie Oynanış Rehberi

League of Legends Annie Oynanış Rehberi

Bu rehberimizde League of Legends oyunundaki Annie adlı şampiyonun detaylı oynanış rehberini paylaşacağız, detaylar aşağıda.

League of Legends Nedir?

League of Legends Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Oyunun amacı rakibin merkez üssünü yıkmak ve zafere ulaşmaktır. Beşerli iki takımdan oluşan bu oyunda 150'den fazla şampiyon arasından tercih yapılarak, kendinize özgü eşya düzeni oluşturduğunuz ve rakibin kulelerini yıkarak onları bozguna uğrattığınız rekabetçi çevrimiçi bir oyundur.

Annie Ne Zaman Çıktı?

Annie League of Legends 2009 tarihinde çıkan ilk 40 şampiyondan biridir.

Annie Yetenekleri

Pasif -Kundakçı: Annie 4 yetenek kullandıktan sonra, saldırıya yönelik bir sonraki yeteneği hedefi sersemletir.

Q-Yok Et: Annie, içi Mana dolu bir ateş topu yollar; top hedefi yok ederse, Mana bedelini geri kazanır.

W-Ateşle: Annie'nin püskürttüğü kavurucu ateş, koni şeklindeki bir alanda bulunan bütün hedeflere hasar verir.

E-Alev Kalkanı: Annie'ye veya bir takım arkadaşına kalkan ve hareket hızı artışı sağlar. Ayrıca ona normal saldırı yapan rakiplere hasar verir.

R-Çağır: Tibbers: Annie ayısı Tibbers'a ete bürünmesini buyurur ve bölgedeki birimlere hasar verir. Tibbers yakınında duran birimlere saldırırken, onları yakabilir.

Annie'in Karşısında Güçlü Olan Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlar Swain'e karşı koridorda oldukça güçlüdür.

 • Heimerdinger
 • Ezreal
 • Orianna
 • Brand
 • Viktor

Annie'in Güçlü Olduğu Şampiyonlar

 • Leblanch
 • Zoe
 • Katarina
 • Akali
 • Veigar

Annie Full Build, Almanız Gereken Eşyalar

 • Liandry'nin Istırabı
 • Sihirbaz Pabuçları
 • Rylai'nin Kristal Asası
 • Morellonomikon
 • Zhonya'nın Kumsaati
 • Rabadon'un Şapkası

Annie Rünleri

League of Legends Annie Oynanış Rehberi

Annie Nasıl Oynanmalı

Annie bir orta koridor büyücüsüdür. Oyuna başlarken Q yeteneğiniz sayesinde yarı candaki minyonları kolayca alabilirsiniz mananız bitmeyecektir ve bekleme süresi sıfırlanmış olacaktır. Pasifi sayesinde 4 yüke ulaşıp rakibinizi yeteneklerinizle sersemletip onlara ciddi bir hasar bırakabilirsiniz. R yeteneğiniz açıldıktan sonra artık takım savaşlarının kaderini belirleyebilirsiniz. Annie güçlü olmasının yanı sıra kırılgandır bu sırada E yeteneğiniz devreye giriyor bir olay esnasında sizleri öldürmek isteyen rakiplerden kaçmak istiyorsanız E yeteneğinizi hem kalkan alabilir hem de bu durumdan hareket hızı alarak kaçabilirsiniz aynı şekilde bunu takım arkadaşlarınıza da kullanabilirsiniz ve takımınızı korumuş olursunuz. R yeteneğinizi daha iyi kullanmak istiyorsanız 4 yüke ulaştıktan sonra alacağı hasarın 2 katını verip rakiplerinizi sersemletebilir ve böylece zafere giden yola ulaşabilirsiniz.

Sihirdar Büyüsü Tercihi

Sıçra ve Tutuştur sihirdar büyüsü tercihi yapmanız gerekmektedir.

League of Legends Annie Oynanış Rehberi

Annie Hikayesi

Çok bilmişliğinin verdiği sevimlilikten belli olmasa da Annie sınırsız ateş güçlerine sahip, son derece tehlikeli bir çocuk büyücü. Noxus'un kuzeyindeki dağların karanlık gölgeleri bile bu gücü gizleyemiyor. Ateşe olan doğal yatkınlığı çok küçük yaşlarda, duygularına bağlı ani patlamalarla ortaya çıktı. Ama bu “küçük oyunları” kontrol etmeyi zamanla öğrendi. En sevdiği şeylerden biri, oyuncak ayısı Tibbers'ı alev alev yanan bir koruyucu olarak çağırmak. Çocukluk masumiyetinde sonsuza kadar kaybolmuş görünen Annie, karanlık ormanlarda gezinerek sürekli kendine bir oyun arkadaşı arıyor.

Annie Montaj Videosu

İtemsatış'tan %15 indirimli RP satın almak için tıkla.


Önceki Haber
Kendine Müzisyen En İyi Yayıncı Ödülünü Aldı

Kendine Müzisyen En İyi Yayıncı Ödülünü Aldı

10 ay önce 4 dk okuma süresi

INFLOW Awards isimli ödül töreninde birbirinden farklı influencerlar ödüllerini aldı. Bu isimlerden biri ise Twitch Türkiye'nin sevilen yayıncılarından alanında En İyi Yayıncı Ödülünü kazanan Kemal Can Parlak (Kendine Müzisyen) oldu. Kendisi komik ve sempatik yayınlarıyla ünlü olan ve kendini büyük bir kitleye tanıtmış ve sevdirmiş bu ödüle ise layık görülmüştür.Sevilen yayıncı Twitter'da Shop Uzmanlarına fırsat sundu. Kendisine kariyerinde başarılarının devamını dileriz.KendineMüzisyen kimdir?A

Sonraki Haber
Valorant Yeni Koleksiyon BlastX

Valorant Yeni Koleksiyon BlastX

10 ay önce 4 dk okuma süresi

Valorant'ın Yeni Koleksiyonu BlastXOyuncak tabancaları andıran ve görünümü çok hoş ve eğlenceli olan bu koleksiyon sizi çocukluğunuza götürecek ve eğlenceli vakit geçireceksiniz. Bu koleksiyonu kullanabileceğiniz silahlar nelerdir peki?OdinSpectrePhantomFrenzyBu silahlar mermi yerine dart ateşliyor ve duvarlara yapııyorlar. Öldürme animasyonu ise düşmanı bir hediye paketine sarıyor.Yeni görünümler yakın zamanda sızdırıldı ve birçok oyuncu renk şemasını popüler Toy Story karakteri Buzz Lightyear