League of Legends Amumu Oynanış Rehberi

League of Legends Amumu Oynanış Rehberi

Bu rehberimizde League of Legends oyunundaki Amumu adlı şampiyonun detaylı oynanış rehberini paylaşacağız, detaylar aşağıda.

League of Legends Nedir?

League of Legends Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Oyunun amacı rakibin merkez üssünü yıkmak ve zafere ulaşmaktır. Beşerli iki takımdan oluşan bu oyunda 150'den fazla şampiyon arasından tercih yapılarak, kendinize özgü eşya düzeni oluşturduğunuz ve rakibin kulelerini yıkarak onları bozguna uğrattığınız rekabetçi çevrimiçi bir oyundur.

Amumu Ne Zaman Çıktı?

Amumu League of Legends'ta 2009'da çıkan ilk 40 şampiyondan biridir.

Amumu Yetenekleri

Pasif - Lanetli Dokunuş: Amumu'nun normal saldırıları rakiplerini Lanetler ve büyü hasarına maruz kaldıklarında ilave gerçek hasar almalarını sağlar.

Q - Sargı Atışı: Amumu, bir hedefe yapışkan bir sargı fırlatıp kendini ona doğru çeker ve hedefin sersemleyip hasar almasını sağlar.

W - Gözyaşı Seli: Yakındaki rakipler acı içinde kalarak her saniye azami canlarının belli bir yüzdesini kaybeder ve üstlerindeki lanetler yenilenir.

E - Sinir Krizi: Amumu'nun aldığı fiziksel hasarı kalıcı olarak azaltır. Amumu hiddetini serbest bırakarak çevresindeki rakiplere hasar verebilir. Amumu her darbe aldığında, Sinir Krizi'nin bekleme süresi 0,5 saniye azalır.

R - Hüzünlü Mumya'nın Laneti: Amumu çevresindeki rakip birimleri sargıya dolayarak lanetler, sersemletir ve onlara hasar verir.

Amumu'nun Karşısında Güçlü Olan Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlar Amumu'ya karşı koridorda oldukça güçlüdür.

 • Olaf
 • Hecarim
 • Volibear
 • Sejuani
 • Trundle

Amumunun Güçlü Olduğu Şampiyonlar

 • Lee'sin
 • Shaco
 • Gragas
 • Xin'Zhao
 • Zac

Amumu Full Build, Almanız Gereken Eşyalar

 • Günateşi Kalkanı
 • Karşıya Göre Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme(zırh) Merkür'ün Adımları (büyü direnci ve sıvışma)
 • Uğursuz Koruma
 • Çivili Zırh
 • Cehennem Maskesi
 • Randuin'in Alameti

Amumu Rünleri

League of Legends Amumu Oynanış Rehberi

Amumu Nasıl Oynanmalı

Amumu bir Tank Ormancıdır. Ormnana başlarken W yeteneğinizi açarak etrafa saniye başına hasar vermeye başlarsınız ve daha sonrasında E yeteneğini açarak yediğiniz fazladan hasar E yeteneğinizin bekleme süresini azaltacaktır buda kalabalık kampları çok rahat temizleyebilirsiniz. Baskına gittiğinizde Q yeteneğinizden faydalanarak rakiplerinize doğru atın onları sersemleterek üzerlerine atılın.


Ulti yeteneğinizi açtıktan sonra Takım Savaşlarında rakiplerinizin içlerine girerekten hepsini sersemletebilir ve onlara hasar verebilirsiniz hızlı bir kombo ile Takım savaşının kaderini anında değiştirebilirsiniz ve Zafere ulaşabilirsiniz.

League of Legends Amumu Oynanış Rehberi

Amumu Hikayesi

Efsaneye göre Amumu bir arkadaş bulabilmek ümidiyle dünyayı karış karış dolaşan, Shurima'nın geçmişinden melankolik bir ruh. Etkisi altında olduğu kadim lanet yüzünden dokunduğu, sevdiği her şeyin felaketi olduğundan, sonsuza dek yapayalnız kalmaya mahkûm. Onu gördüğünü iddia edenler ufak yapılı, yosun rengi, sargılarla kaplı, yaşayan bir ceset tasvir ediyor. Amumu, nesiller boyu kulaktan kulağa dolaşan efsaneler, şarkılar ve masallara konu olmuş ve sonunda ona dair neyin gerçek, neyin uydurma olduğunu ayırt etmek imkânsız hale gelmiş.

Amumu Montaj

İtemsatış'tan %15 indirimli RP satın almak için tıkla.


Önceki Haber
Electronic Arts, Codemasters'ı Satın Almaya Hazırlanıyor

Electronic Arts, Codemasters'ı Satın Almaya Hazırlanıyor

2 yıl önce 4 dk okuma süresi

EA, Bir Süredir Codemasters'ı TakipteydiElectronic Arts, F1, Dirt ve Project Cars gibi oyunların geliştiricisi olan İngiliz Codemasters şirketini satın almayı planlıyor. 1.2 Milyar Dolar gibi bir rakama yapılacağı ön görülen satış, 2021'in ilk çeyreğinde gerçekleşebilir. Henüz %100 netleşmiş değil, çünkü Codemasters'ı satın almak isteyen bir firma daha mevcut, ve bu firmanın teklifinin 1 Milyar Dolar olduğu konuşuluyor. Take Two Interactive 1 Milyar Dolarlık teklifi ile Electronic Arts ile karşı

Sonraki Haber
Valorant Sage Oynanış Rehberi

Valorant Sage Oynanış Rehberi

2 yıl önce 6 dk okuma süresi

Gözcü Ajan Sage Nasıl Oynanır?Sage, ekibini iyileştirmede ve haritanın yakın alanlarını kontrol etmede üstün olan bir Gözcü Ajanıdır. Sage'nin Yetenekleri Neler?Bariyer Küresi YeteneğiBüyük, sağlam bir duvar oluşturun. Kullanmadan önce duvarı döndürmek için sağ tıklayın.Bu dev duvarın birkaç farklı bölümü vardır ve bunların her birinin yok edilebilecek kendi sağlık çubuğu vardır. Sage'in duvardan bir yolu yok (ateş etmek dışında) ve takım arkadaşları da yok, bu yüzden kendinizi bir yere duvar ör