League of Legends Fiddlesticks Oynanış Rehberi

League of Legends Fiddlesticks Oynanış Rehberi

Bu rehberimizde League of Legends oyunundaki Fiddlesticks adlı şampiyonun detaylı oynanış rehberini paylaşacağız, detaylar aşağıda.

League of Legends Nedir?

League of Legends Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Oyunun amacı rakibin merkez üssünü yıkmak ve zafere ulaşmaktır. Beşerli iki takımdan oluşan bu oyunda 150'den fazla şampiyon arasından tercih yapılarak, kendinize özgü eşya düzeni oluşturduğunuz ve rakibin kulelerini yıkarak onları bozguna uğrattığınız rekabetçi çevrimiçi bir oyundur.

Fiddlesticks'in Geçmişi

Fiddlesticks 2009 tarihinde League of Legends'ın ilk 40 Şampiyonundan biridir. Büyük bir REWORK ile Fiddlesticks 2020'de yeni yetenek setiyle karşımıza çıktı. League of Legends Fiddlesticks Oynanış Rehberi sayesinde bu şampiyona olan aşinalığınız artacak.

Fiddlesticks Yetenekleri

Pasif - Zararsız Korkuluk: Fiddlesticks'in ziynetleri korkuluklarla değiştirilir.

Q - Dehşet Sal: Fiddlesticks görünmüyorken yetenekleriyle bir rakibe hasar verirse veya ona Dehşet Sal'ın aktifini isabet ettirirse o birimi korkutarak belli bir süre dehşet içinde kaçmasına neden olur.

W - Kan Hasadı: Fiddlesticks yakındaki rakiplerden can çalararak sürenin sonunda onlara ilave infaz hasarı verir.

E - Biçen Tırpan: Fiddlesticks tırpanını belli bir alana savurarak saldırısının merkezinde yer alan tüm rakipleri yavaşlatır ve susturur.

R - Karga Sürüsü: Fiddlesticks'in etrafında dönmeye başlayan vahşi bir karga sürüsü, bölgedeki bütün rakip birimlere saniye başına hasar verir.

Fiddlesticks'in Karşısında Güçlü Olan Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlar Fiddlesticks'in karşı koridorda oldukça güçlüdür.

 • Sejuani
 • Amumu
 • Nunu
 • Volibear
 • Rammus

Fiddlesticks'in Güçlü Olduğu Şampiyonlar

 • Kayn
 • Kha'Zix
 • Graves
 • Hecarim
 • Master Yi

Fiddlesticks Full Build, Almanız Gereken Eşyalar

 • Hextech Füzekemer
 • Sihirbaz Pabuçları
 • Uğursuz Koruma
 • Zhonya’nın Kumsaati 
 • Morellonomikon
 • Rylai’nin Kristal Asası

Fiddlesticks Rünleri

League of Legends Fiddlesticks Oynanış Rehberi

Fiddlesticks Nasıl Oynanılmalı?

Fiddlesticks bir Ormancıdır. Başlarken W yeteneğinizi açarak Kırmızı kabuk ve Keskin Gagaları doğru hizaya getirerek hepsine birden vurmaya başlayıp canınız azalmadan rahatça başlayıp ormanı kolay bir şekilde dönebilirsiniz. Ziynet bölümünde Totem yerine Pasifiniz olan Zararsız Korkuluklarınız olacak bu yeteneği kullanarak kendinize benzeyen bir Suret bırakarak hem görüş sağlayıp hem aniden rakibin karşısında tepki verebiliyor 6. Seviyede artık Tarayıcı özelliğini kazanır ve böylece Koridora giderken çalıya bir korkuluk bırakarak totemlerin yerini tespit edebilir ve totemleri etkisiz hale getirebilirsiniz daha kolay bir baskın atma şansınız olacak. Erkenden koridorlara giderek Q yeteneğinizle başlayıp E yeteneğinizi rakibe atarak hem onları korkutup hem de susturabilir ve yavaşlatabilirsiniz. Fiddlesticks'in en büyük özelliği Ulti yeteneği ve bu yüzden rünlerde mutlaka Mükemmel Avcı girin Ulti yeteneği sayesinde rakiplerin hiç beklemediği bir noktadan ışınlanıp onların üzerlerine atılabilir ve birden fazla rakibinizi korkutarak onlara hasar verebilirsiniz ve böylece Takım Savaşlarında ve Baskınlarda çok kolay bir zafer elde edebilirsiniz. Mutlaka erkenden Ulti yeteneğinizi açın.

League of Legends Fiddlesticks Oynanış Rehberi

Fiddlesticks Hikayesi

Runeterra'da bir şey uyandı. Kadim bir şey. Korkunç bir şey. Fiddlesticks adıyla bilinen korkunç yaratık, ölümlülerin toplumunun sınırlarında gezinerek paranoyanın yoğunlaştığı bölgelere çekiliyor ve dehşet içindeki kurbanlarla besleniyor. Tırtıklı bir tırpan taşıyan bu sıska, biçimsiz yaratık ekilmiş korkuları biçerek onu gördükten sonra hayatta kalacak kadar şanssız olanların zihinlerini paramparça ediyor. Karga seslerinden ve neredeyse insana benzeyen siluetlerin fısıltılarından sakının. Fiddlesticks geri döndü.

Fiddlesticks Montaj Videosu

İtemsatış'tan %15 indirimli RP satın almak için tıkla.


Önceki Haber
Sony, Cyberpunk 2077 İçin İadeleri Kabul Edeceğini Açıkladı

Sony, Cyberpunk 2077 İçin İadeleri Kabul Edeceğini Açıkladı

2 yıl önce 4 dk okuma süresi

Cyberpunk 2077 Eski Nesil Konsollarda Stabil ÇalışmıyorPS4 ve Xbox One gibi eski nesil konsollarda oyunculara kötü deneyim yaşatan Cyberpunk 2077 için Sony'e adeta şikayet yağıyor. Yaşanan optimizasyon ve oyun hataları sebebiyle Playstation oyuncuları Sony'nin kapısını çalarak iade talebinde bulunuyor.Cyberpunk 2077 PC, PS5 ve Xbox Series S&X gibi platformlarda her ne kadar muazzam kalitede oynansa da, PS4 ve Xbox One oyuncuları aynı konfora erişemiyor. Sony'den Cevap GeldiDünya devi Playstation

Sonraki Haber
Electronic Arts, Codemasters'ı Satın Almaya Hazırlanıyor

Electronic Arts, Codemasters'ı Satın Almaya Hazırlanıyor

2 yıl önce 4 dk okuma süresi

EA, Bir Süredir Codemasters'ı TakipteydiElectronic Arts, F1, Dirt ve Project Cars gibi oyunların geliştiricisi olan İngiliz Codemasters şirketini satın almayı planlıyor. 1.2 Milyar Dolar gibi bir rakama yapılacağı ön görülen satış, 2021'in ilk çeyreğinde gerçekleşebilir. Henüz %100 netleşmiş değil, çünkü Codemasters'ı satın almak isteyen bir firma daha mevcut, ve bu firmanın teklifinin 1 Milyar Dolar olduğu konuşuluyor. Take Two Interactive 1 Milyar Dolarlık teklifi ile Electronic Arts ile karşı