Valorant Viper Oynanış Rehberi

Valorant Viper Oynanış Rehberi

Riot Games'in 2 Haziran 2020 tarihinde resmi olarak yayınladığı Valorant oyunundaki Viper isimli ajanın oynanışı hakkında detaylı bilgiler aşağıda.

Kontrol Uzmanı Ajan Viper Nasıl Oynanır?

Viper, Valorant'ın en karmaşık Ajanlarından biridir. Görmeyi engelleyebilen dumanı, oyunculara zarar veren zehirli havuzları, bomba alanlarını ikiye bölen bir duvarı ve tüm bir bomba alanını kilitleyebilecek devasa bir ölüm çukuru var. Tüm bu yetenekler güçlüdür, ancak onları yalnızca sınırlı bir miktarda kullanabilir ve Valorant'taki diğer tüm karakterlerden daha fazla dikkat etmesini sağlar. Bu ajanın yeteneklerini biraz inceleyim beraber.

Valorant Viper Oynanış Rehberi

Asit Havuzu Yeteneği

Viper'ın bu yeteneği Phoenix'in Yakartopu Brimstone'un Yakıcı yeteneğine benziyor.

 • Bu yetenek en fazla zarar verici değil, ancak bir kapıdan veya koridordan geçerlerse hedefleri yumuşatabilir.
 • Bu, haritanın köşelerini kontrol etmenin mükemmel bir yolu olabilir. Birinin bir kutunun arkasında veya keskin bir açıyla gizlendiğini düşünüyorsanız, bunu aşağı atın ve onları dışarı doğru fırlatın.

Valorant Viper Oynanış Rehberi

Zehir Perdesi Yeteneği

Bu, büyük bir gaz duvarı oluşturur. Onun iki tarafını da kimse göremez. Bu sizi gizleyebilir, ancak takım arkadaşlarınız diğer oyuncular gibi bundan etkilenecektir.

 • Bu yetenek, duvar gibi şeyleri görmezden gelerek haritanın büyük bir bölümünü kaplayabilir. Harita üzerinde nereye gideceğinin bir ön izlemesini görebilirsiniz.
 • Saldırıdayken bunu erken kullanırken dikkatli olun. Onu dağıtmak, sizin ve ekibinizin saldırdığı bomba sitesi için kesin bir ipucu olabilir. Bu nedenle, Zehir Perdesi aynı zamanda büyük bir yanlış yönlendirme yeteneği olabilir.

Valorant Viper Oynanış Rehberi

Zehir Bulutu Yeteneği

Bu, atabileceğiniz bir gaz yayıcıdır; onu tutuşturduğunuzda büyük bir zehirli dumana dönüşebilir. Bu kubbe, insanların görüşünü engeller ve alanı kontrol etmek için gerçekten yararlı olabilir. Geri alıp daha sonra tekrar fırlatabilirsiniz, böylece yanlışlıkla atarsanız kurtarabilirsiniz .

 • Bulutu bomba yerleştirirken gizlemek veya düşman ateşinden kaçınmak için kullanın.
 • Bu, daha zayıf sis perdesi yeteneklerinden biridir, bu nedenle ekibinizin başka seçenekleri olduğunda temel açıları engellemek için kullanmamak en iyisidir.
 • Düşmanların hareketinizi görmeden yeniden konumlandırmak için kullanabilirsiniz.
 • Dar bir noktadaysanız ve biraz korunmaya ihtiyacınız varsa, duman sizi birkaç saniye saklamak için iyi çalışacaktır.

Valorant Viper Oynanış Rehberi

Engerek Çukuru Yeteneği (Ulti)

Kimyasal bir püskürtücü. Viper'ın etrafına her yöne kimyasal bir bulut püskürtmek için ateşleyin, görüş mesafesini ve içindeki oyuncuların maksimum sağlığını azaltan büyük bir bulut oluşturur.

 • Bunu başlatmaya hazırlanırken, kendinize koruma sağlamak ve düşmanları şaşırtmak için bir duman kubbesi kullanabilirsiniz. Takım arkadaşlarının önceden bölgeden ayrılması konusunda endişeleniyorsanız bu harika.
 • Dumanda parlayan düşmanları görebilirsiniz, ancak sizi hiç göremezler. Bunu bir bomba yerleştirirken örtmek için kullanabilirsiniz.
 • Hasar almazsınız, ancak düşmanlarınız ve takım arkadaşlarınız alır. Hiçbir arkadaşınızı öldürmemeye çalışın.
 • Valorant'taki en iyi silahlar değiller ama bu çukur onlar için mükemmel. Burada yakın ve kişisel silah kullanmaktan korkmayın, işi halledecekler.

Viper'ın Yaşam Öyküsü:

Amerikalı kimyager Viper, savaş alanını kontrol etmek ve düşmanın vizyonunu bozmak için bir dizi zehirli kimyasal cihaz kullanıyor. Toksinler avını öldürmezse, akıl oyunları kesinlikle öldürecek.

Viper Montaj Videosu:Önceki Haber
Ruined King, Mahvomuş Kral Oyunu Nedir?

Ruined King, Mahvomuş Kral Oyunu Nedir?

1 yıl önce 10 dk okuma süresi

Ruined King Nedir?Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan League of Legends'ın hikayesinden ilham aldıkları geliştiriciliğini Airship Syndicate'in üstlendiği, Riot Forge tarafından yayınlanan Ruined King: A League of Legends Story, geliştirici ekibin açıklamalarına göre hikâye ağırlıklı tek kişilikli ve sıra tabanlı bir rol yapma oyunu olacak ve ücretli bir oyun olacak. Oyunda, League of Legends'tan tanıdığımız şampiyonlar ve m

Sonraki Haber
Cloud9 League of Legends Akademi Takımı Kadrosu Açıklandı

Cloud9 League of Legends Akademi Takımı Kadrosu Açıklandı

1 yıl önce 6 dk okuma süresi

Akademi Kadrosunda Şaşırtan Bir İsimCloud9 , 2021 League of Legends akademi ligi için takım kadrosunu açıkladı . Yeni oyuncular arasında deneyimli Darshan "Darshan" Upadhyaya ve eski C9 Yardımcı Antrenörü Jonathan "Westrice" Nguyen'i var. C9'un Akademi ekibinin daha önce İlkbahar ve Yaz mevsimini birkaç kere kazandığını biliyoruz ve bu yeni kadro, gelecek yılki LCS Akademi sezonu için daha da iddialı konuma geliyor.Kuzey Amerika'nın en popüler League of Legends takımlarından Cloud9, 2021 Bahar s