League of Legends Yeni Şampiyon Rell Oynanış Rehberi

League of Legends Yeni Şampiyon Rell Oynanış Rehberi

Bu rehberimizde League of Legends oyunundaki Yeni Şampiyon Rell adlı karakterin detaylı oynanış rehberini paylaşacağız, detaylar aşağıda.

League of Legends Nedir?

League of Legends Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Oyunun amacı rakibin merkez üssünü yıkmak ve zafere ulaşmaktır. Beşerli iki takımdan oluşan bu oyunda 150'den fazla şampiyon arasından tercih yapılarak, kendinize özgü eşya düzeni oluşturduğunuz ve rakibin kulelerini yıkarak onları bozguna uğrattığınız rekabetçi çevrimiçi bir oyundur.

Yeni Şampiyon Rell'in Yetenekleri

Pasif - Kalıpları Kır: Rell çok yavaş saldırır ama hedefinin zırh ve büyü direncinin bir kısmını geçici olarak çalar ve çaldığı miktara bağlı olarak ilave hasar verir. Ayrıca Rell, birden fazla farklı rakipten direnç çalarak son derece dayanıklı hale gelebilir.

Q - Parçalayan Darbe: Rell mızrağını ileri doğru saplayarak kalkanları kırar ve isabet alan tüm rakiplere hasar verir (hasar, ilk hedeften sonra azalır). Eğer Rell E - Çekiş ve İtiş yeteneğiyle bir takım arkadaşına bağlıysa, o ve takım arkadaşı bu yetenekten isabet alan her bir şampiyon için can yeniler.

W1 - Demirbazlık: Sert İniş

(Yalnızca binek üstündeyken kullanılabilir.) Rell havaya sıçrar ve bineğini ağır bir zırha dönüştürerek yok edilene ya da yeniden bineğinin üstüne binene kadar varlığını sürdüren devasa bir kalkan kazanır. Yere indiğinde etrafındaki tüm rakipleri havaya savurur. Rell, dönüşümü esnasında E - Çekiş ve İtiş ve R - Manyetik Fırtına yeteneklerini kullanabilir.


Rell zırhlı haldeyken daha yüksek dayanıklılığa, düşük hareket hızına ve bir hareket hızı sınırına sahiptir. Dönüşümün ardından bu yetenek Demirbazlık: Binek Sırtı haline gelir.


W2 - Demirbazlık: Binek Sırtı

(Yalnızca zırhlı haldeyken kullanılabilir.) Rell ileri atılarak zırhını bir bineğe dönüştürür ve kısa süreliğine hareket hızı kazanır. Bir sonraki saldırısı esnasında hedefine hücum ederek ilave hasar verir ve onu omzunun üstünden atar.


Rell, bineğinin üstündeyken hareket hızı artışı kazanır. Dönüşümün ardından bu yetenek Demirbazlık: Sert İniş haline gelir.

E - Çekiş ve İtiş: Rell, zırhından bir parçayı manyetik olarak hedef takım arkadaşına bağlayarak ona yakınındayken ilave zırh ve büyü direnci sağlar.

Rell bu yeteneği yeniden kullanarak bağı sonlandırdığında hem yakındaki hem de kendisi ve bağlı takım arkadaşı arasındaki tüm rakipleri sersemletir.

R - Manyetik Fırtına: Rell manyetik bir hiddetle patlayarak yakınındaki rakipleri kendine çeker. Ardından kendi çevresinde bir çekim alanı oluşturarak bir süreliğine yakınındaki rakipleri çekmeyi sürdürür. Bu alan, rakiplerin diğer eylemlerini engellemez.

League of Legends Yeni Şampiyon Rell Oynanış Rehberi

Rell'in Karşısında Güçlü Olan Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlar Rell'e karşı koridorda oldukça güçlüdür.

 • Senna
 • Morgana
 • Thresh
 • Lux

Rell'in Güçlü Olduğu Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlara karşı Rell güçlüdür

 • Leona
 • Taric
 • Bard
 • Tahm Kench

Rell Full Build, Almanız Gereken Eşyalar

 • Yadigar Kalkan
 • Karşıya Göre Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme(zırh) Merkür'ün Adımları (büyü direnci ve sıvışma)
 • Turbo Kimyasal Tankı
 • Zeke'nin Ahengi
 • Şovalyenin Adağı
 • Cehennem Maskesi

Rell Rünleri

League of Legends Yeni Şampiyon Rell Oynanış Rehberi

Yeni Şampiyon Rell Nasıl Oynanmalı

Rell Tank olmasına rağmen bir Destek şampiyonudur. Koridorda nişancınızla takasa girmeden önce Q yeteneğiniz ile rakiplerinizi dürtün ve zırh ile büyü dirençlerini çalın ardından E yeteneği ile nişancınıza bağlı kaldıktan sonra en uygun pozisyondan W yeteneğiniz ile üzerlerine atılın onları havaya savurun ve kalkan kazanın ardından E yeteneğinizi kullanarak rakiplerinizi sersemletin artık Rell bir süre yavaş kalacağı için R yeteneğinizi erkenden açmanız lazım bu süreçte rakipleriniz uzun kitle kontrolü yüzünden hiç bir şey yapamayacaktır ve koridoru kazanmanız daha kolay olacaktır.

Koridora baskın gitmek istiyorsanız ilk W yeteneğinizi kullandıktan sonra ikinci W yeteneğinizin gelmesini bekleyin ardından bu yeteneği tekrar kullanmanız halinde gelen hareket hızı ardından rakibe tıkladıktan sonra onları geriye savurur bağlandığınız takım arkadaşı sayesinde de onları sersemletip skora katkınız olabilir ve zafere ulaşabilirsiniz.

Sihirdar Büyüsü Tercihi

Sıçra ve Tutuştur sihirdar büyüsü tercihi yapmanız gerekmektedir.

League of Legends Yeni Şampiyon Rell Oynanış Rehberi

Rell'in Hikayesi

Kara Gül'ün yaptığı acımasız deneylerin ürünü olan Rell Noxus'u yıkmaya karar vermiş, dikbaşlı, canlı bir silah. Çocukluğu, metali kontrol edebilen büyü gücü kusursuz bir silaha dönüşsün diye yapılan feci ameliyatlarla geçti. Sonunda bir şiddet fırtınası kopararak kaçtı. Bu sırada onu esir edenlerin çoğunu da öldürdü. Artık suçlu damgası yemiş olan Rell, eski “akademisinden” sağ kurtulan öğrencileri ararken gördüğü tüm Noxus askerlerine saldırıyor ve eski eğitmenlerini acımasızca öldürürken zayıfları koruyor.

Rell Montaj Videosu

İtemsatış'tan %15 indirimli RP satın almak için tıkla.


Önceki Haber
Valorant Killjoy Oynanış Rehberi

Valorant Killjoy Oynanış Rehberi

2 yıl önce 7 dk okuma süresi

Gözcü Ajan Killjoy Nasıl Kullanılır?Riot Games'in piyasaya sürdüğü bağımlılık yapan Tatksiksel Nişancı Oyunu olan Valorant isimli oyunundaki ajanlarından olan Killjoy hakkında bugün sizlerle konuşacağız. Bu ajanın yetenekleri neler? nasıl komutlandırsak daha başarılı oluruz gibi soruların cevabını vereceğiz.YeteneklerÖncelikle Killjoy isimli ajanın 4 adet kendine has yetenekleri var ve bu yetenekler onu diğer ajanlardan ayırıyor, bu yetenekleri listelersek şöyledir:Alarm Botu (Q)Taret(E)Nanoswar

Sonraki Haber
Valorant Omen Oynanış Rehberi

Valorant Omen Oynanış Rehberi

2 yıl önce 7 dk okuma süresi

Kontrol Uzmanı Ajan Omen Nasıl Kullanılır?Los Angeles Kaliforniya merkezli bir oyun yapım ve dağıtım şirketi olan Riot Games'in yapımcılığını üstlendiği Unreal Engine 4 oyun motoruna sahip Valorant oyunundaki ajanlardan Omen isimli ajan hakkında bilgi vereceğiz size.Yetenekleri:Gizli AdımGizli Adım 100 krediye mal olur ve iki şarj alabilir. Omen'in kısa bir kanaldan sonra kısa bir mesafe ışınlanmasını sağlar, mesafe dikey, yatay veya çapraz olabilir, bu da kutulara, basamaklarda ve hatta sığınak