Valorant Killjoy Oynanış Rehberi

Valorant Killjoy Oynanış Rehberi

Riot Games'in 2 Haziran 2020 tarihinde resmi olarak yayınladığı Valorant oyunundaki Killjoy isimli ajanın oynanışı hakkında detaylı bilgiler aşağıda.

Gözcü Ajan Killjoy Nasıl Kullanılır?

Riot Games'in piyasaya sürdüğü bağımlılık yapan Tatksiksel Nişancı Oyunu olan Valorant isimli oyunundaki ajanlarından olan Killjoy hakkında bugün sizlerle konuşacağız. Bu ajanın yetenekleri neler? nasıl komutlandırsak daha başarılı oluruz gibi soruların cevabını vereceğiz.

Yetenekler

Öncelikle Killjoy isimli ajanın 4 adet kendine has yetenekleri var ve bu yetenekler onu diğer ajanlardan ayırıyor, bu yetenekleri listelersek şöyledir:

 • Alarm Botu (Q)
 • Taret(E)
 • Nanoswarm (C) (İmza Yetenek)
 • Kilitleme (X) (Ulti)

Valorant Killjoy Oynanış Rehberi

Alarm Botu Yeteneği

Alarm Bot hasar vermez, bunun yerine düşmanları zayıflatır. Patlamaya yakalanan herhangi bir düşmanın, Nanoswarm'dan veya kullandığı herhangi bir silahtan Killjoy'dan iki kat hasar alacağı dört saniyelik bir pencere var.

 • Nanoswarm düşmanları, yeterince yaklaşırlarsa Alarmbot'un varlığını tespit edebilirler ve onu yok etmek için yalnızca birkaç mermi yeterlidir.
 • Alarmbot'un varlığından memnun değilseniz, onu hatırlayabilirsiniz, ancak tekrar yerleştirebilmeniz yirmi saniye sürecektir.
 • Ayrıca Alarmbot'un üzerine bir Nanoswarm veya Taret yerleştirerek çifte hasar etkisinden yararlanabilirsiniz. Tam bir sinir bozucu tip hareketi, ama buna değer.

Valorant Killjoy Oynanış Rehberi

Taret Yeteneği

180 derece açısı olan düşmanlara ateş eden bir robottur.

 • Tareti yerleştirdikten sonra size bakacak şekilde döndürmek için (E) tuşuna basabilirsiniz, ancak onu Sage'in duvarı gibi elle döndüremezsiniz.
 • Her Taretin 125 canı vardır ve üç atışlık patlamalarda kısa, 0,75 saniyelik bir gecikmeden sonra ateşlenir. Kısa mesafede mermi başına 8 hasar verir ve bu hasar uzaklaştıkça düşer.
 • Taretinizin konumundan memnun değilseniz, onu harita üzerinde hatırlayabilirsiniz. Ayrıca yok edilirse 45 saniyelik bir soğuma süresine sahiptir.
 • Ayrıca Alarmbot'a kullanışlı bir alternatif olarak hizmet ettiğini gördük. Size aynı zayıflatma avantajını sağlamayacak olsa da, düşmanların menziline girip girmediğini size bildirecek ve tüm önemli bilgileri size sağlayacaktır.

Valorant Killjoy Oynanış Rehberi

Nanoswarm Yeteneği (İmza Yetenek)

Bu yeteneği kullandığınızda, yere indiğinde görünmez hale gelen bir el bombası fırlatacaksınız, bu da haritada nerede olursanız olun uzaktan patlatılabilir.

 • Nanoswarm'ı hatırlayamazsınız, bu yüzden atışınızı doğru sıraladığınızdan emin olun. Ayrıca, düşmanlar yaklaşırsa onu tespit edebilir ve eğer onu yok ederlerse size haber verilmez.
 • Bunun bir imar aracı ve bu konuda normal bir el bombası olarak oldukça iyi çalıştığını gördük. Saldırıyı durdurmak için harikadır, çünkü içinde durmaya karar veren herhangi bir düşman sağlam hasar alacaktır.
 • Düşmanın etkisiz hale getirilmesi gerektiğini biliyorsanız, aynı zamanda güçlü bir geciktirme taktiği. El bombasını Spike'ın bulunduğu yere fırlatabilir ve hedefe gittiğini hissettiğinizde etkinleştirebilirsiniz.

Valorant Killjoy Oynanış Rehberi

Kilitleme (Ulti Yeteneği)

Bu yetenek çok avantajlı bir yetenektir çok büyük bir alan oluşturur alanın içinde kalan rakipleri hareketsiz bırakır.

 • Kilitleme, Killjoy'un tüm takımı devre dışı bırakma potansiyeline sahip Ultimate yeteneğidir. Yeteneğin ustalaşması zordur, ancak doğru kullanıldığında birkaç kolay öldürmeyi garanti edebilir.
 • Kilitleme yeteneği yedi Ultimate puanına mal olur ve etkinleştirilmeden önce 13 saniyelik bir kapanma süresi vardır. Cihaz, yarıçapta yakalanan tüm düşmanları yaklaşık sekiz saniye boyunca alıkoyarak silah kullanmalarını veya yeteneklerini engelliyor. Bu, bir turun temposunu önemli ölçüde değiştirebilir, ancak düşmanları tuzağa düşürmek zordur.
 • Saldırganlar, bir alanı ele geçirirken bu yeteneği de etkinleştirebilir, çünkü savunan oyuncular, Tutuklanmaktan kaçınmak için geri çekilmek zorunda kalacaklar. Bu, saldıran takıma yerleştirmek ve yeniden çekim için hazırlanmaları için birkaç saniye verir.

Killjoy Montaj Videosu:Önceki Haber
ARK: Survival Evolved Nedir Ve Nasıl Oynanır?

ARK: Survival Evolved Nedir Ve Nasıl Oynanır?

8 ay önce 6 dk okuma süresi

Ark:Survival Evolved Nedir?İlk olarak 2 Haziran 2015 tarihinde Studio Wildcard tarafından Steam'da piyasaya sürülen Hayatta kalma oyunu Tek oyunculu ve Çok oyunculu seçenekleri ile oyuncuların beğenine sunuldu Oyunda oyuncular, dinozorlar ve tarih öncesi hayvanlar ile kaplı ıssız adada gerçek oyuculara karşı hayatta kalmak zorundadır.Ark Survival Evolved amacı geldikleri kadar basit: hayatta kalmak. Nasıl yaşamayı seçtiğin sana kalmış. Yalnız yaşamakta, yalnız avlanmakta ve yalnız öldürmekte özg

Sonraki Haber
League of Legends Yeni Şampiyon Rell Oynanış Rehberi

League of Legends Yeni Şampiyon Rell Oynanış Rehberi

8 ay önce 10 dk okuma süresi

League of Legends Nedir?League of Legends Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Oyunun amacı rakibin merkez üssünü yıkmak ve zafere ulaşmaktır. Beşerli iki takımdan oluşan bu oyunda 150'den fazla şampiyon arasından tercih yapılarak, kendinize özgü eşya düzeni oluşturduğunuz ve rakibin kulelerini yıkarak onları bozguna uğrattığınız rekabetçi çevrimiçi bir oyundur.Yeni Şampiyon Rell'in YetenekleriPasif - Kalıpları Kır: Rell çok