League of Legends Pyke Oynanış Rehberi

League of Legends Pyke Oynanış Rehberi

Bu rehberimizde League of Legends oyunundaki Pyke adlı şampiyonun detaylı oynanış rehberini paylaşacağız, detaylar aşağıda.

League of Legends Nedir?

League of Legends Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Oyunun amacı rakibin merkez üssünü yıkmak ve zafere ulaşmaktır. Beşerli iki takımdan oluşan bu oyunda 150'den fazla şampiyon arasından tercih yapılarak, kendinize özgü eşya düzeni oluşturduğunuz ve rakibin kulelerini yıkarak onları bozguna uğrattığınız rekabetçi çevrimiçi bir oyundur.

Pyke Ne Zaman Çıktı?

30 May 2018 tarihinde League of Legends oyuncularının beğenisine sunuldu.

Pyke Yetenekleri

Pasif - Boğulmuşların Nefesi: Pyke rakiplerinden saklandığında, kısa süre önce şampiyonlardan aldığı hasarı iyileştirir. Ayrıca Pyke hiçbir kaynaktan ilave azami can kazanamaz; bunun yerine ilave SG kazanır.

Q - Kemik Zıpkın: Pyke önündeki bir rakibi yaralar veya bir rakibi kendine doğru çeker.

W - Hayalet Sular: Pyke kamuflaja bürünür ve önemli miktarda hareket hızı kazanır. Bu hareket hızı zamanla azalarak kaybolur.

E - Karanlık Gelgit: Pyke ileri atılır ve arkasında, ona geri dönerken yoluna çıkan rakip şampiyonları sersemleten bir hortlak bırakır.

R - Derinlerin İntikamı: Pyke düşük cana sahip rakiplerin üstüne atlayarak onları infaz eder. Bu durumda yeteneği yeniden kullanabilir ve asist yapan tüm takım arkadaşlarına ilave altın verir.

League of Legends Pyke Oynanış Rehberi

Pyke'ın Karşısında Güçlü Olan Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlar Pyke'a karşı koridorda oldukça güçlüdür.

 • Lux
 • Karma
 • Senna
 • Taric
 • Xerath

Pyke'ın Güçlü Olduğu Şampiyonlar

 • Janna
 • Nami
 • Lulu
 • Thresh
 • Zyra

Pyke Full Build, Almanız Gereken Eşyalar

 • Draktharr'ın Gece Kılıcı
 • Gezgin Çizmesi
 • Youmuu'nun Hayalet Kılıcı
 • Gecenin Kıyısı
 • Umbra Kılıcı
 • Koruyucu Melek

Pyke Rünleri

League of Legends Pyke Oynanış Rehberi

Pyke Nasıl Oynanmalı

Pyke bir destek şampiyonudur Q yeteneğiniz ile rakipleri koridorda hem dürtebilir hem onları kendinize çekebilirsiniz ardından koridora baskın atmak için W yeteneğiniz ile görünmez olarak başlayın sonrasında Q yeteneğiniz ile rakibi çektikten sonra E ile onları atılın ve sersemletin eğer kesebileceğinize inanıyorsanız R yeteneğiniz ile rakibinizi anında öldürebilir ve hem nişancını hem siz fazladan altına sahip olmuş olursunuz.

Pyke ile koridoru ittikten sonra görünmezlik yeteneği sayesinde diğer koridorlara hızlı bir baskın yapabilirsiniz. Bu baskınlar sayesinde takımınıza yardım edebilir ve zafere ulaşabilirsiniz.

Sihirdar Büyüsü Tercihi

Sıçra ve Tutuştur sihirdar büyüsü tercihi yapmanız gerekmektedir.

League of Legends Pyke Oynanış Rehberi

Pyke'ın Hikayesi

Bilgewater'daki Katliam Limanı'nın ünlü zıpkıncılarından Pyke, kendini devasa bir jaull balığının midesinde bulduğu gün hayatını kaybetmeliydi; fakat bir şekilde geri dönmeyi başardı. Şimdilerde eski memleketinin karanlık arka sokaklarında dolaşarak, yeni insanüstü güçleriyle başkalarının sırtından servetlerine servet katanların sonunu getiriyor. Canavarları avlamasıyla ünlü bir şehrin sakinleri, artık bir canavarın avı haline gelmiş durumda.

Pyke MontajÖnceki Haber
Valorant Sova Oynanış Rehberi

Valorant Sova Oynanış Rehberi

2 yıl önce 7 dk okuma süresi

Öncü Ajan Sova Nasıl Oynanır?Son zamanların popüler Taktiksel Nişancı Oyunu olan Riot Games'in geliştirdiği Valorant isimli oyununda her oyun gibi kendine özel ajanları var. Bu oyunumuzda ise 4 adet sınıflandırma ve 13 adet ajan vardır sınıflarına göre ajanlar şöyle sınıflandırılır.Öncü Ajanlar: Breach, Sova, SkyeDüellocu Ajanlar: Jett, Raze, Phoenix, ReynaKontrol Uzmanı Ajanlar: Omen, Brimstone, ViperGözcü Ajanlar: Sage, Cypher, KilljoyBiz bugün bu ajanlar arasında Öncü ajanlar arasındaki Sova

Sonraki Haber
Fall Guys PC Versiyonu 11 Milyon Satışa Ulaştı

Fall Guys PC Versiyonu 11 Milyon Satışa Ulaştı

2 yıl önce 4 dk okuma süresi

Son Ayların En Popüler Oyunlarından Fall Guys 11 Milyon Satış Bandına UlaştıDevolver Digital Games tarafından Unity oyun motoru ile geliştirilen ve sonrasında piyasaya sürülen Fall Guys oyunu yaz aylarını kasıp kavurmuştu. Twitch ve Youtube üzerinde oyuncular tarafından çok ilgi gören ve rekor üstüne rekor kıran oyun, bunların arasına bir yenisini daha ekledi. Yalnızca PC platformunda tam 11 milyon satışa ulaşan Fall Guys bu başarısıyla taktirleri topladı.Son aylarda Among Us ne kadar popüler ol