Valorant Sova Oynanış Rehberi

Valorant Sova Oynanış Rehberi

Riot Games'in 2 Haziran 2020 tarihinde resmi olarak yayınladığı Valorant oyunundaki Sova isimli ajanın oynanışı hakkında detaylı bilgiler aşağıda.

Öncü Ajan Sova Nasıl Oynanır?

Son zamanların popüler Taktiksel Nişancı Oyunu olan Riot Games'in geliştirdiği Valorant isimli oyununda her oyun gibi kendine özel ajanları var. Bu oyunumuzda ise 4 adet sınıflandırma ve 13 adet ajan vardır sınıflarına göre ajanlar şöyle sınıflandırılır.

 • Öncü Ajanlar: Breach, Sova, Skye
 • Düellocu Ajanlar: Jett, Raze, Phoenix, Reyna
 • Kontrol Uzmanı Ajanlar: Omen, Brimstone, Viper
 • Gözcü Ajanlar: Sage, Cypher, Killjoy

Biz bugün bu ajanlar arasında Öncü ajanlar arasındaki Sova Ajanını konuşacağız, bu ajanın yeteneklerinden bahsedeceğiz.

Valorant Sova Oynanış Rehberi

Baykuş Dron Yeteneği

Baykuş Dronu ateşleyerek onu kontrol edip düşmanlarınızı gördüğünüzde onları vurduğunuzda konumunu ortaya çıkarırsınız.

 • Baykuşu kullanırken, Sova hareketsiz duracaktır, bu nedenle Drone'u atmadan önce haritanın güvenli bir alanında olduğunuzdan emin olmanız önemlidir.
 • Bir takım arkadaşınızın dronunuzu birkaç adım geride takip etmesi genellikle iyi bir fikirdir. Bir düşman oyuncu Dronu vurursa, takım arkadaşınız arkasından saldırdığında hazır olmayacak.

Valorant Sova Oynanış Rehberi

Şok Oku Yeteneği

Şok Oku Sova ajanının saldırmak için kullandığı bir yetenektir bu oku fırlattığınızda rakiplere şok dalgası vererek hasar verir.

 • Sova'nın Şok Oku'nu, göremediğiniz alanları temizlemek için harikadır. Bir bölgeye doğru ilerliyorsanız, yapılacak en kolay şey, bölgeyi savunmaya çalışıyorsanız nerede duracağınızı düşünmek ve o konuma bir ok atmaktır.
 • Bu ok oldukça fazla hasar veriyor, ancak tam bir sağlık oyuncusunu öldürmek için yeterli değil, bu yüzden onu bir silah ikamesi olarak kullanmamalısınız. Bunun yerine, hedeflerle doğrudan savaşmak yerine uzaktaki hedefleri yumuşatmak için bunu kullanmak en iyisidir.

Valorant Sova Oynanış Rehberi

Kaşif Oku Yeteneği (İmza Yetenek)

Kaşif Oku Sova ajanına rakiplerine karşı büyük avantaj sağlıyor bu oku fırlattığınızda büyük bir bölgede gördüğü rakiplerin konumu ortaya çıkarır ve onlara karşı sizi daha avantajlı kılar.

 • Bu yetenek, oyuncuları duvarların arkasından göremez, bu nedenle ortaya çıkarmak istediğiniz alanın okun görüş alanı içinde olduğundan emin olmalısınız.
 • Şok Oku sağ tık ile 2 kere sektirme imkanınız var ve bu sebeple biraz mantık yürüterek koridorlarda harika işler yapabilirsiniz.
 • Bu yetenek kısa bir süre sonra yeniden şarj olur ve onu her turda birden çok kez kullanmanıza izin verir.

Valorant Sova Oynanış Rehberi

Avcının Hiddeti Yeteneği (Ulti)

Harita üzerinde zıplayan üç adede kadar ölümcül enerji patlaması yapın. Vurulan her düşman ağır hasar alır ve işaretlenir.

 • Ulti'iniz donanımlıyken, mini haritada nereye gideceğinin bir önizlemesini görebilirsiniz. Duvarlardan geçiyor, ancak yine de şutun yüksekliğinin doğru olduğundan emin olmalısınız. Ateş etmeden önce haritanın hangi kısımlarının yükseltildiğini ve hangi kısımlarının olmadığını hatırlamaya çalışın.
 • Avcının Hiddeti, bir öldürme kazanmak için harika olabilir, ancak bir alanı korumak daha da iyidir. Düşman oyuncuların bir kapıdan çıkmaya çalıştığını biliyorsanız, Ultimate, takımınız ilerlerken onların dışarı çıkmasını engelleyebilir. Daha da iyisi, Spike'ı yerleştirirseniz, güvenli bir mesafede dururken düşman ekibinin etkisiz hale gelmesini önlemek için Avcının Hiddeti'ni kullanabilirsiniz.

Sovanın Yaşam Öyküsü:

Rusya'nın uçsuz bucaksız tundralarında yetişen Sova düşmanlarını acımasız bir verimlilik ve titizlikle tespit eder, izlerini sürer ve onları yok eder. Özel yayı ve sıra dışı iz sürme yetenekleri ile ondan kaçsanız da asla saklanamazsınız.

Sova Montaj Videosu:Önceki Haber
Warframe Nedir ve Nasıl Oynanır

Warframe Nedir ve Nasıl Oynanır

2 yıl önce 6 dk okuma süresi

Warframe Nedir? Nasıl Oynanır?25 Mart 2013 tarihinde Digital Extremes tarafından tek oyunculu ve çok oyunculu seçenekleri ile ücretsiz bir şekilde piyasaya girerek oyuncuların beğenisine sunuldu.Warframe hikayesiOnlar Tenno olarak bilinirlerdi… Bıçak ve Silah ustaları: Warframe zırhının ustaları. Onlar eski savaştan geriye kalan kalıntıların arasından sürüklenerek kurtulanlar. Şimdi onlara tekrar ihtiyaç duyuluyor.Grineer'lar kalabalık orduları ile güneş sisteminin her yerine yayılıyorlar. Yıldı

Sonraki Haber
League of Legends Pyke Oynanış Rehberi

League of Legends Pyke Oynanış Rehberi

2 yıl önce 7 dk okuma süresi

League of Legends Nedir?League of Legends Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Oyunun amacı rakibin merkez üssünü yıkmak ve zafere ulaşmaktır. Beşerli iki takımdan oluşan bu oyunda 150'den fazla şampiyon arasından tercih yapılarak, kendinize özgü eşya düzeni oluşturduğunuz ve rakibin kulelerini yıkarak onları bozguna uğrattığınız rekabetçi çevrimiçi bir oyundur.Pyke Ne Zaman Çıktı?30 May 2018 tarihinde League of Legends oyunc