League of Legends Yone Oynanış Rehberi

League of Legends Yone Oynanış Rehberi

Bu rehberimizde League of Legends oyunundaki Yone adlı şampiyonun detaylı oynanış rehberini paylaşacağız, detaylar aşağıda.

League of Legends Nedir?

League of Legends Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Moba türünde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biridir. Oyunun amacı rakibin merkez üssünü yıkmak ve zafere ulaşmaktır. Beşerli iki takımdan oluşan bu oyunda 150'den fazla şampiyon arasından tercih yapılarak, kendinize özgü eşya düzeni oluşturduğunuz ve rakibin kulelerini yıkarak onları bozguna uğrattığınız rekabetçi çevrimiçi bir oyundur.

Yone Ne Zaman Çıktı?

24 Temmuz 2020 tarihinde League of Legends oyuncularının beğenisine sunuldu.

Yone Yetenekleri

Pasif - Avcının Yolu: Yone iki kılıç kullanır. Yaptığı her ikinci saldırı daha fazla büyü hasarı verir. Ayrıca kritik vuruş ihtimali de ikiye katlanır, fakat kritik vuruşları daha az hasar verir.

Q - Ölümcül Çelik: Yone ileri hücum ederek rakiplere fiziksel hasar verir. İsabet halinde bir yük kazanır. Yone iki yüke ulaştığında rakipleri havaya savuran bir rüzgâr dalgasıyla ileri atılır.

W - Tayfbiçen: Yone kılıcını geniş bir kavisle savurarak hedefin azami canının belli bir bölümüne eşdeğer hasar verir. Yetenek bir rakibe isabet ederse, Yone geçici bir kalkan elde eder. Kalkan, yetenekten isabet alan şampiyon başına güçlenir.

E - Özgür Ruh: Yone Ruh Biçimi'ne girerek hareket hızı kazanır ve bedenini geride bırakır. Yone'nin Ruh Biçimi'nin süresi dolduğunda, şampiyon hızla vücuduna geri dönerek Ruh Biçimi'ndeyken verdiği tüm hasarın belli bir yüzdesine eşdeğer hasar verir.

R - Mühürlü Kader: Yone yolundaki tüm rakiplere saldırarak isabet alan son hedefin arkasında belirir ve herkesi havaya savurarak ona doğru iter.

League of Legends Yone Oynanış Rehberi

Yone'nin Karşısında Güçlü Olan Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlar Yone'ye karşı koridorda oldukça güçlüdür.

 • Ryze
 • Yasuo
 • Veigar
 • İrelia
 • Orianna

Yone'nin Güçlü Olduğu Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlara karşı Yone güçlüdür

 • Zed
 • Lux
 • Lissandra
 • Brand
 • Akali

Yone Full Build, Almanız Gereken Eşyalar

 • Ölümsüz Kalkanyay
 • Savaşçı Çizmeleri
 • Fırtınabiçen
 • Kanasusamış
 • Haşmetli Hydra
 • Koruyucu Melek

Yone Rünleri

League of Legends Yone Oynanış Rehberi

Yone Nasıl Oynanmalı

Koridorda oynadığınız zaman sürekli Q yeteneğiniz ile takas yapmaya çalışın ve hortumunuzu biriktirerek rakibinizi sürekli dürtün. İkinci yeteneğiniz olarak E yeteneğinizi kullandıktan sonra rakibin üstüne Q yeteneğiniz ile yönelin ardından W yeteneğiniz ile hem hasar verip hem kalkan aldıktan sonra bu aşamadan sonra rakibinizi kesebileceğinize inanıyorsanız Tutuştur veya R yeteneğinizi kullanabilirsiniz.

Yone ile koridoru çok rahat ittirebildiğiniz için yan koridorlara sürekli baskın yapmanız gerekmekte. Bu baskınlar sayesinde takımınıza yardım edebilir ve zafere ulaşabilirsiniz.

Sihirdar Büyüsü Tercihi

Sıçra ve Tutuştur sihirdar büyüsü tercihi yapmanız gerekmektedir.

League of Legends Yone Oynanış Rehberi

Yone'nin Yasuo ile Olan İlişkisi ve Hikayesi

Yaşarken adı Yone'ydi. Yasuo'nun üvey ağabeyi ve köyündeki kılıç okulunun en başarılı öğrencisiydi. Ama kardeşinin elinde can verdikten sonra peşine ruhlar âleminin kötücül bir yaratığı takıldı. Yone bu yaratığı onun kendi kılıcıyla öldürmek zorunda kaldı. Artık yaratığın yüzünü maske olarak takmakla lanetlenen Yone, neye dönüştüğünü anlamak için bu cins yaratıkları yorulmak bilmeden avlıyor.

Yone Montaj VideosuÖnceki Haber
Valorant Raze Oynanış Rehberi

Valorant Raze Oynanış Rehberi

2 yıl önce 10 dk okuma süresi

Düellocu Ajan Raze Nasıl Oynanır?Son zamanlarda popüler olan oyuncularında beğenerek oynadığı Riot Games'in geliştirdiği Unreal Engine 4 oyun motoruna sahip Valorant isimli oyununun ekonomisi ve stratejileri söz konusu olduğunda CS:GO ile karşılaştırıldı, ancak Counter-Strike'ın aksine, her ajana benzersiz bir oyun içi beceri seti verildi ve oyuncular kimi oynamak istediklerini seçme seçeneğine sahip. Oyundaki tartışmasız en güçlü patlayıcılarla donatılmış olan Raze, bu betanın başlarında en güç

Sonraki Haber
Valorant Breach Oynanış Rehberi

Valorant Breach Oynanış Rehberi

2 yıl önce 6 dk okuma süresi

Öncü Ajan Breach Nasıl Oynanır?Haziran ayında çıkıp büyük bir oyuncu kitlesine ulaşan Riot Games'in geliştirdiği Unreal Engine 4 oyun motoruna sahip oyunu Valorant'ta bir birinden yetenekli ajanlar var. Biz bugün bu ajanlardan Öncü ajan Breach hakkında konuşacağız, nasıl oynanır? yetenekleri nasıl kullanmalıyım? vb. sorulara cevap vereceğiz. Breach karakterinin duvarı geçme yeteneğine sahip eşsiz cephanesi onu oyunun en güçlü ajanlarından yapıyor.Öncelikle Ajanın Yetenekleri Nelerdir?Göz Kamaştı