Rust Nedir? Nasıl Oynanır?

Rust Nedir? Nasıl Oynanır?

Bu rehberimizde sizlere Rust nedir ve nasıl oynandığı hakkında detaylı bilgi vereceğiz, detaylar aşağıda.

Rust Nedir ve Ne Zaman Çıktı

İlk olarak 11 Aralık 2013 tarihinde Facepunch Studios tarafından Unity oyun Motoru kullanarak piyasaya sürülen Hayatta kalma türündeki Rust oyuncuların beğenisine sunuldu. Oyun aşağıdaki platformlarda kullanıma sunuldu.

  • PlayStation 4
  • Xbox One
  • Microsoft Windows
  • Linux
  • Mac OS

Rust Nedir? Nasıl Oynanır?

Rust Nasıl Oynanır ve Nereden İndirilir?

Oyuna girdiğinizde elinizde yalnızca bir kaya bir meşale oluyor yapmanız gereken odun ve taş elde etmek. Elde ettiğiniz taşlar ve odunlar ile kendinize taş kazma veya balta yapabilirsiniz ayrıca haritada yerde çıkan yiyecekleri alabilirsiniz örneğin mantar, mısır, bal kabağı ve benzeri hayatta kalmanıza gerekli yiyecekleri bulabilirsiniz. Ayrıca mızrak veya kendinizi savunacak herhangi bir ekipman ile çevrenizde bulunan zararsız hayvanları öldürerek etlerini alabilirsiniz. Sonrasında bir kamp ateşi yapıp bu etleri pişirebilirsiniz ve karnınızı doyurabilirsiniz, Ayrıca hayvanlardan çıkan deriler ile kendinize kıyafet yapabilirsiniz.

Daha sonra gözlerden uzak ve bazı noktalara yakın yerlere gizli bir barınak yapabilirsiniz. Eğer evinizi gizli bir yere yapmaz iseniz diğer oyuncular tarafından yaptığınız barınak yıkılarak topladığınız tüm eşyalarınız alına bilir.

Nasıl İndirilir?

Öncelikle Steam uygulamasına sahip olmanız gerekmekte, Steam hesabınızın cüzdanında bakiye bulunması gerekmekte oyunu aldığınızda otomatik bir şekilde indirme başlayacaktır. İndirme bittikten sonra oyuna girip oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Oyunun Fiyatı

61,00₺

Tıkla Rust Mağaza Sayfasına Git

Rust İncelemesiÖnceki Haber
Valorant Jett Oynanış Rehberi

Valorant Jett Oynanış Rehberi

2 yıl önce 6 dk okuma süresi

Düellocu Ajan olan Jett nasıl oynanır?Riot Games'in yayıncılığını ve geliştiriciliğini üstlendiği Unreal Engine 4 oyun motoruna sahip Valorant adlı Taktiksel Nişancı Oyunu, 2020 yılının Haziran ayında oyuncuların beğenisine sunuldu.Valorant, oyun seçenekleri olarak karşımıza 5 adet seçenek sunmakta.İşte o 5 Oyun SeçeneğiDerecesizRekabete DayalıSpike HücumÖlüm Kalım SavaşıÖzel OyunDerecesiz oyun seçeneği riskin az olduğu 5'er kişiden Saldıranlar ve Savunanalar isimli 2 takımın birbiri ile savaştı

Sonraki Haber
Valorant Raze Oynanış Rehberi

Valorant Raze Oynanış Rehberi

2 yıl önce 10 dk okuma süresi

Düellocu Ajan Raze Nasıl Oynanır?Son zamanlarda popüler olan oyuncularında beğenerek oynadığı Riot Games'in geliştirdiği Unreal Engine 4 oyun motoruna sahip Valorant isimli oyununun ekonomisi ve stratejileri söz konusu olduğunda CS:GO ile karşılaştırıldı, ancak Counter-Strike'ın aksine, her ajana benzersiz bir oyun içi beceri seti verildi ve oyuncular kimi oynamak istediklerini seçme seçeneğine sahip. Oyundaki tartışmasız en güçlü patlayıcılarla donatılmış olan Raze, bu betanın başlarında en güç