LoL'de Pro Olabilmek İçin Ne Kadar Oynamak Gerekiyor?

LoL'de Pro Olabilmek İçin Ne Kadar Oynamak Gerekiyor?

League of Legends oyununda Profesyonel bir Esporcu olabilmek için ne kadar oynamak gerekiyor? Nasıl Pro Olunur? LoL Esporcu Nasıl Olunur? Esporcular ne kadar kazanıyor? League of Legends Espor'u hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazımızda.

League of Legends ve Espor:

League of Legends, kısaca LoL. Dünyanın en büyük Espor turnuvaları Riot Games bünyesinde gerçekleşmektedir. Espor'un dünyaya duyurulmasında en büyük rol tabii ki League of Legends'e aittir. Her bölgenin kendisine ait ligi bulunmakta ve bu ligler yıl boyunca onlarca maça ev sahipliği yapmakta. Bunun yanı sıra sezon ortası turnuvası, dünya şampiyonası gibi prestijli turnuvalar da bulunuyor. Aşağıdaki görüntü bir dünya şampiyonası turnuvası başlamadan önceki gösteriye ait. Dev bir stadı dolduran izleyiciler ve ekranları başındaki izleyicilerle birlikte Espor kategorisi artık olimpiyatlarda bile var!

LoL'de Pro Olabilmek İçin Ne Kadar Oynamak Gerekiyor?

LoL'de Pro Olabilmek İçin Ne kadar Oynamam Gerekiyor?

Saatlerce! Gerçekten gününüzün yarısından çoğunu bu yolda harcamanız gerekiyor. League of Legends'te profesyonel olmak, ülkenin en iyilerinden olmak demektir. Bu yüzden hayatınızdan biraz fedakarlık etmeniz gerekiyor. Gününüzün çoğunu dereceli oyunlarda, diğer esporcuların maçını izlerken geçirmek durumunda kalabilirsiniz.

Profesyonel Espor Takımları Ne Kadar Antrenman Yapıyor?

Tüm takımlarda olmasa da çoğunluğunda sistem aynıdır. Gaming House adı verilen, takımın tüm oyuncularının beraber yaşadığı evler vardır. Sabah hep birlikte kahvaltı yapıldıktan sonra oyuncular bireysel antrenmanlara başlarlar. Onlarca dereceli oyun atıldıktan sonra akşam olmadan takımla birlikte çalışmalar yapılır. Scrim adı verdiğimiz maçlar oynanır. Takımlar kendilerine denk ekiplerle hazırlık maçları tarzında oyunlar oynarlar. Gerekirse bu maçlardan sonra toplantılar yapılır, oyuncuların maçlarda yaptıkları tartışılır. League of Legends Espor oyuncusu olmak gördüğünüz üzere gerçekten çok zor.

LoL'de Pro Olabilmek İçin Ne Kadar Oynamak Gerekiyor?

Tatil Yok Mu?

Elbette var. Sezon bittikten sonra oyuncular tatile çıkabilir. Bu süreçte isterlerse başka oyunlarla ilgilenebilirler veya sosyal hayatlarına ağırlık verebilirler.

Sadece Şampiyonluk Aşamasına Yükselmek Yeterli Midir?

Bazı kişiler Batı Avrupa sunucusunda şampiyonluk aşamasında olmanız esporcu olmanız için yeterlidir dese de inanmayın. Rekabet Ettiğiniz kişi sayısı binlerce kişi. Haliyle bunlar arasında öne çıkmak gerçekten de çok zor. Bir noktadan sonra sadece iyi bir LoL oyuncusu olmanız ya da challanger olmanız da işe yaramayacak. İyi derecede ingilizce bilmeniz, takım için sürekli konuşmanız ve çok üst düzey bir oyun bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra şampiyon havuzu, harita takibi ve rakiplerinizi okumak da sizi bir adım öne çıkaracaktır.


Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Umarız size bir şeyler katabilmeyi başarmışızdır.

İtemsatış güvencesiyle LoL Unranked Hesap satın almak için tıklayın. Satın alacağınız hesaplar 30. seviyedir ve içlerinde 50.000 60.000 Arası mavi öz mevcuttur. Detaylı bilgi için canlı desteğe bağlanabilirsiniz.

Sitemizde LoL Hesap Satışı yapabilir veya LoL RP Satın alabilirsiniz.

İtem Satış Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Pazar Yeri ve Epin Satış Platformu.


Önceki Haber
Hyper Scape: Ubisoft'un Yeni Battle Royale Oyunu.

Hyper Scape: Ubisoft'un Yeni Battle Royale Oyunu.

2 yıl önce 4 dk okuma süresi

Hyper Scape Artık Oynanabilir!Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Hyper Scape, oyuncuların beğenisine sunuldu. Ubisoft'un battle royale oyun türüne giriş yaptığı bu oyunda klasik battle royale oyunlarına ek olarak, binalara tırmanabiliyor, hack işlemi yapabiliyorsunuz. Hyper Scape, PC, Playstation ve Xbox One platformlarına çıkış gerçekleştirdi. Ubisoft artık insanların battle royale oyun türüne doyduğu bir dönemde, Hyper Scape ile bir patlama yapmayı başarabilirse büyük bir tebriği hak eder.Hy

Sonraki Haber
LoL Smurf Yapmak İçin En Uygun Şampiyonlar

LoL Smurf Yapmak İçin En Uygun Şampiyonlar

2 yıl önce 7 dk okuma süresi

League of Legends Smurf Nedir?League of Legends'de smurf, kendi liginden daha düşük liglerde oynayan oyunculara denir. Smurf hesapta oynayan oyuncuların birden fazla amacı olabilir.Kimileri kendini geliştirmek için farklı şampiyonları, farklı koridorları veya farklı eşya dizilimlerini deniyor olabilirler.Bu gayet doğal bir durum, zaten çoğu oyuncunun birden fazla hesabı bulunmaktadır.League of Legends Smurf İçin En İyi Şampiyon TercihleriHangi şampiyonları oynayarak daha hızlı lig atlarım?EkkoEk