Riot Games Dava İçin 100 Milyon Dolar Ödeyecek

Riot Games Dava İçin 100 Milyon Dolar Ödeyecek

Bu haberimizde Riot Games'e açılan dava sonucunda kadınlara yönelik tazminat uygulayacağı açıklanmıştır detaylar açıklama kısmında bulunmaktadır.

Riot Games çalışanları Jess Negron ve Melanie McCracken tarafından şirkete açılan dava sonucunda cinsiyet ayrımcılığının öne sürüldüğü sonuçlanmıştır. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre ayrımcılıktan etkilenen çalışanlarına 80 milyon dolar olan tutarı avukatlık ve yasal cezalar için 20 milyon dolar olmasıyla beraberinde 100 milyon dolar ödemeyi kabul etmiştir.


Resmi açıklamaya  göreyse yaklaşık 1065 kadın çalışana 100 milyon doların üstünde ödeme yapılacağı aynı şekilde belirtiliyor. Bu şekilde gelen iddiaların ışığında Riot Games'in cinsel şakaları ve kadınlara yönelik kısıtlamalarıyla cinsiyetçi bir kültür yarattığını belirtiyor. Riot Games ödeme yapmak için öz sermaye programlarını finanse etmek içinde 6 milyon dolarlık bütçe ayırarak şirket içerisindeki eşitsizliği gidermek üzere üç yıl içinde DFEH tarafından kiralanacak.


Önceki Haber
League of Legends Mordekaiser Oynanış Rehberi

League of Legends Mordekaiser Oynanış Rehberi

10 ay önce 7 dk okuma süresi

Mordekaiser Ne zaman Çıktı?Mordekaiser bugüne kadar League of Legends evrenindeki yerini aldı. Büyük bir REWORK ile Mordekaiser 2019'da yeni yetenek setiyle karşımıza çıktı. League of Legends Mordekaiser Oynanış Rehberi sayesinde bu şampiyona olan aşinalığınız artacak.Mordekaiser YetenekleriPASİF Yeteneği: Karanlık AzapMordekaiser şampiyonlara veya canavarlara 3 saldırı veya yetenek isabet ettirmesinin ardından güçlü bir hasar haresi ve hareket hızı kazanır.Q Yeteneği: MahvetMordekaiser gürzüyle

Sonraki Haber
Epic Games, Control Adlı Oyunu Ücretsiz Yaptı

Epic Games, Control Adlı Oyunu Ücretsiz Yaptı

10 ay önce 4 dk okuma süresi

Epic Games kampanyasında ki normalde fiyatı 159₺ olan oyunu ücretsiz bir şekilde oyuncuların beğenisine sunacaktır. Yayınlandığı gün oldukça konuşulan oyunun artık bedavaya sahiplenebileceksiniz. Epic Games ücretsiz hale getirmiş olduğu oyunlara oyuncuların beğenisine sunacak olan Epic Games hususi başlatmış olduğu yeni oyununu açıkladı. Yalnızca saatler içinde ücretsiz bir şekilde kütüphaneye eklenebilecek olan oyun Control oldu.Aksiyon türündeki oyun oldukça beğenilmiş ve milyonları ardından s

En son yorumlar
helenistik
helenistik
Amazon'un oyun firması gibi olmazlar umarım.
Beğen Cevapla