Twitch Türkiye'de Kara Para Aklama ve Dolandırıcılık İddiaları

Twitch Türkiye'de Kara Para Aklama ve Dolandırıcılık İddiaları

Bu haberimizde Twitch'te meydana gelen dolandırıcılık ve kara para aklama olaylarına bir inceleme yapılmıştır.

Twitch Türkiye büyük bir dolandırıcılık iddiasıyla karşı karşıya. Kimliği belirsiz kişiler, irili ufaklı yayıncılara ulaşarak onlara bit göndermeyi, karşılığında %20 %30 komisyon oranı vermeyi teklif ediyor. Bunu kabul eden yayıncılar ise çalıntı kredi kartıyla yapılan ödemeleri bit aracılığıyla alıp, kendi paylarını aldıktan sonra kalan kısmı dolandırıcıya gönderiyor. Bunu kabul eden yayıncılar da bu kara para aklamanın içerisinde olduğu için önümüzdeki dönemde belli başlı problemlerle karşılaşabilir.


Geçtiğimiz aylarda Twitch karşılaştığı siber saldırılar sonucunda veri kaybı yaşamıştı. Bu veriler aracılığıyla geçtiğimiz haftalarda bazı Knight Online yayıncılarının kara para akladığı iddiaları sosyal medyada yayınlanmaya başladı. Bu konunun çok ses getirmesiyle beraber çalınan veriler incelenmeye başladı ve Türkiye'de binlerce yayıncının bu kara para aklama olayının içerisinde olduğu öğrenildi. 5, 10, 15 izlenen yayıncılara her ay binlerce dolarlık bit ve abone gönderilmesi hem kul hakkı, hem de kara para aklama işlemlerinden dolayı çok tepki gördü.


Konuyu dile getiren Jahrein, yaptığı yayında bu kişileri ifşaladı ve bu işlemlerin 3 yıldır yapıldığını belirtti. Temiz twitch etiketiyle bir boykot başlatıldı ve buna yüzlerce yayıncı destek verdi. Platformun daha temiz olması için çalışma yapılmasını isteyen yayıncılar hâlâ resmi bir açıklama bekliyor.


Bu olaya karışan Esporculara ise Riot Games tarafından bir ceza verilip verilmeyeceği henüz meçhul. Yapılan açıklamaları yakından takip ederek, en güncel bilgileri size ulaştıracağız.


Önceki Haber
Valorant'ın Yeni Ajanı Karşınızda Chamber

Valorant'ın Yeni Ajanı Karşınızda Chamber

9 ay önce 4 dk okuma süresi

Riot en sonunda Valorant'ın en yeni Ajanı: Chamber'ı ortaya çıkardı . Fransız silah uzmanı olan Chamber, kurnaz hareketlerini ve özelleştirilmiş tabanca cephaneliğini yayınlayan hususi bir fragmanla duyuruldu.Chamber yeni bir gözcü Ajan, bu demek oluyor ki takımına fazladan yarar sağlıyor, sadece bunun bir kısmını kullanabilmek için rakiplerinin katletmesi gerekecek. Ulti yeteneği düşmanları tek atışta öldüren ve ölen oyuncuların etrafındaki rakipleri yavaşlatan bir keskin nişancı tüfeğini ortay

Sonraki Haber
Pubg Mobile X Arcane İddiaları Gerçeğe Dönüşüyor

Pubg Mobile X Arcane İddiaları Gerçeğe Dönüşüyor

8 ay önce 4 dk okuma süresi

Riot Games son yılların en çok konuşulan League of Legends evrenini anlatacak olan ilk dizisi Arcane 7 Kasım'da Netflix'e gelerek büyük bir etkinlik yapılaması planlanıyor. Bununla birlikte Riot Games farklı firmalarla anlaşarak ortamını daha da büyütmek için Arcane dizisinde yer alan karakterleri başka oyunlara getirmeye amaçladılar.Bununla birlikte Pubg Mobile'de dün yayınlanan görselde bunu doğruluyor. Resimde yer alan isimler Vi, Jinx, Caitlyn ve Jayce olarak geçmekte.Söz konusu Tencent ile

En son yorumlar
Bu haber için yapılmış hiçbir yorum bulunmuyor.

Bu yorum alanı kalbiniz kadar temiz. Bir yorum bırakmak ister misiniz ?