League of Legends Fizz Oynanış Rehberi

League of Legends Fizz Oynanış Rehberi

Bu rehberimizde League of Legends oyunundaki Fizz adlı şampiyonun detaylı oynanış rehberini paylaşacağız, detaylar aşağıda.

Fizz Ne zaman Çıktı?

15 Kasım 2011 Tarihinde oyuncuların beğenisine sunuldu.
Fizz Yetenekleri

PASİF Yeteneği: Çevik Dövüşçü

Fizz birimlerin içinden geçebilir ve şampiyonun tüm kaynaklardan aldığı hasar belli bir miktarda azalır.


Q Yeteneği: Zıpkın Saldırısı

Fizz atılarak hedefini deşip geçerken büyü hasarı verir ve hedefine isabet etkileri uygular.


W Yeteneği: Deniztaşı Zıpkın

Fizz'in saldırıları rakiplerinde kanamaya yol açarak birkaç saniye boyunca büyü hasarı verir. Fizz sıradaki saldırısını ilave hasar verecek şekilde güçlendirebilir ve kısa süreliğine sonraki saldırılarının gücünü arttırabilir.


E Yeteneği: Oyunbaz / Düzenbaz

Fizz havaya sıçrar ve zarafetle zıpkınının üstüne konarak hedef alınamaz hale gelir. Fizz bunun ardından zemine darbe indirmeyi ya da tekrar sıçrayarak sert bir iniş yapmayı seçebilir.


Ulti Yeteneği: Denizin Dişleri

Fizz'in hedef yönde attığı balık, kendisine temas eden herhangi bir şampiyona yapışarak hedefi yavaşlatır. Kısa bir aranın ardından zeminden fırlayan bir köpekbalığı hedefi havaya, yakındaki rakipleri de yana savurur. İsabet ettiği bütün rakipler büyü hasarı alarak yavaşlar.
Fizz'in Karşısında Güçlü Olan Şampiyonlar

Aşağıdaki şampiyonlar Fizz'in karşısında koridorda oldukça güçlüdür.

 • Slyas
 • Lissandra
 • Akshan


Fizz'in Güçlü Olduğu Şampiyonlar

 • Ryze
 • Syndra
 • Viktor
Fizz, Full Build, Almanız Gereken Eşyalar

League of Legends Fizz Oynanış Rehberi
Fizz'e Alınması Gereken Sihirdar Büyüleri

League of Legends Fizz Oynanış Rehberi


Fizz Rünleri

League of Legends Fizz Oynanış Rehberi
Fizz Nasıl Oynanır?

Fizz orta koridorda oynanan büyücü ve suikastçı karışımı bir şampiyondur.

Fizz kordiora başlarken W yeteneği açarak minyonlara fazladan hasar ve son vuruşları gerçekleştirerek daha kolay şekilde koridor ittirebilirsiniz. İkinci olarak E yeteneğiniz sayesinde rakibin size gönderdiği yetenek atışlarından kolayca kaçmanızı sağlar. İlk kullanımda hedef alınmazsınız ve ileriye doğru atılırsınız ikinci kullanımda ise indiği alana fazladan büyü hasarı verir. Fizz bu yetenek sayesinde kaçabilir veya bir rakibi avlamak ve katletmek için kolayca kullanabilir.

Q yeteneği rakiplere daha da kolay yetişmenizi sağlayabilir. Bir birime mesafesine göre basıp ileriye doğru atılabilirsiniz. Eğer rakibin içindeyseniz bu yetenekle arkasına kolayca geçebilirsiniz. Aynı zamanda bu yeteneği minyonlar üzerinde kullanarak rakiplere anında beklemedikleri bir şekilde yetişebilirsiniz.

Fizz'in Ulti yeteneği eğer bir rakibi uzaklardan tutturmayı başarırsa bir kaç saniye sonra kocaman bir köpekbalığı havaya zıplatıp rakibi yemeye çalışır. Bu yeteneği eğer canı düşük bir rakip var ise kolayca katledebilirsiniz.

Fizz yakın menzilli olmasına rağmen rakiplere yetişme ve onların kafasını karıştırmakta ustadır. Bu yüzden kırılgan bir rakibe doğru konum alarak hiç beklemediği bir şekilde katledebilirsiniz. Takım savaşlarında ise uzaklardan gönderdiği Ulti yeteneği sayesinde birden fazla yanınızda rakip var ise onları yavaşlatıp hoplatabilir ve E yeteneği ile son darbeyi atarak zafere ulaşabilirsiniz.
Fizz Şampiyonu ve Kostümleri

 • Klasik Fizz
 • Atlantisli Fizz
 • Kutup Avcısı Fizz
 • Balıkçı Fizz
 • Hiçlik'ten Gelen Fizz
 • Pofuduk Fizz
 • Süper Galaksi Fizz
 • Omega Timi Fizz
 • Tüylü Fizz
 • Tüylü Fizz Prestij Serisi
 • Minik Şeytan Fizz


Fizz Hikayesi

Fizz, Bilgewater çevresindeki resiflerde yaşayan amfibi bir yordle. Arada sırada batıl inançlı kaptanların denize bıraktığı adakları bulup getirse de en gedikli denizciler bile onunla ters düşmemeleri gerektiğini, onun hilebaz karakterini hafife alanların başına gelenlerin hikâyelerini biliyor. Sık sık kaprisli bir okyanus ruhuyla karıştırılan Fizz, görünüşe bakılırsa derinliklerdeki devasa etçil canavarlara hükmedebiliyor ve dost, düşman demeden önüne gelenin kafasını karıştırmaktan zevk alıyor.


League of Legends RP Satın al

Yeni bir şampiyon açmak veya sevdiğiniz şampiyonların kostümünü satın almak için LoL RP satın alabilirsiniz. Hemen aşağıdaki linke tıklayın ve RP satın alın.

https://www.itemsatis.com/urunler/lol-rp-satin-al.html

League of Legends Fizz Oynanış Rehberi


Önceki Haber
LoL'ün İlk Dizisi Arcane'den Resmi Fragman Yayınladı

LoL'ün İlk Dizisi Arcane'den Resmi Fragman Yayınladı

11 ay önce 6 dk okuma süresi

Netflix ArcaneYaklaşık 1 sene önce duyurulmuş olan ve pandemi sebepleriyle 1 sene ertelendiğinden bu yana Riot Games League of Legends evreninde geçen Arcane dizisinin ilk ve resmi fragmanı yayınlanmış bulunmakta.Genel KonuFragman'da gözükenlere göre Vi ve Jinx'in arasında geçen kardeş meselesi fragmanın başında da anlatılmakta ve bu kardeşlik bağının nasıl koptuğunu anlatıyor. Fragmanın ilerleyen kısımlarında Cyberpunk vari bir şekilde Zaun şehrinde barlar, çeteler veya uyuşturucu tacirleri gib

Sonraki Haber
League of Legends 2021'in Son Şampiyon Yol Haritası Yayınlandı

League of Legends 2021'in Son Şampiyon Yol Haritası Yayınlandı

11 ay önce 4 dk okuma süresi

League of Legends 2021 Şampiyon Yol Haritası Bizleri Neler Bekliyor?Riot Games, mevcut karakterlerin tasarımlarını yenileyen ve bunun yanında yeni şampiyonlar da getiren yol haritasını yayınladı. League of Legends World Championship ve şimdiyse sezonun bitişinden sonrasında bütün dikkatler 12. sezona çevrilmiş olacak. Halihazırda sürem öncesi hazırlıklar ufukta gözükürken Riot da yeni özellikler ve şampiyonlar için kolları sıvadı.Öncelikle değişik rollerle beraber orta koridor haricinde her rol

En son yorumlar
Bu haber için yapılmış hiçbir yorum bulunmuyor.

Bu yorum alanı kalbiniz kadar temiz. Bir yorum bırakmak ister misiniz ?