League of Legends Urf Nedir ve Kimdir?

League of Legends Urf Nedir ve Kimdir?

Bu haberimizde Urf adı verilen bir deniz canlısı olan manatinin League of Legends'ta ki yerini ve tarihini sıralayacağız aşağıdaki açıklamalar kısmından ulaşabilirsiniz.

Urf Kimdir?

Urf ilk yayınlandığında sadece şampiyondu ve bir deniz canlısı olan manatiydi ve silah değiştirebilen bir karakter olacaktı. Hikayesinde Jax'ın büyük hayranıydı ve tıpkı Jax'a benzer silahlar kullanması için kendine spatula ve balık kullanıyordu. İlk yayınlandığın da ise yetenekleri şu şekildeydi.League of Legends Urf Nedir ve Kimdir?


Yetenekleri

Pasif Yeteneği: Vadideki nehirlerde daha hızlı gitmesini sağlıyordu

Q Yeteneği: Balığı ile zamanla hasar verirken spatulasıyla anlık hasar veriyordu

W Yeteneği: Savaş sisini ortadan kaldırıp görüş sağlıyordu.

E Yeteneği: Dibindeki bir şampiyona atılıp hasar vermesini sağlıyordu.

Ulti Yeteneği: Koca bir dalga gönderip kitle kontrolü uygulayıp hasar vermesini sağlıyordu.
Urf'un Tarihi

1 Nisan 2010'da Urf'un öldüğü duyuruldu ve kendisi Warwick adlı şampiyon tarafından katledilmişti böylece UrfWick kostümü yayınlanmıştı.

League of Legends Urf Nedir ve Kimdir?


1 Nisan 2011 yılında çıkacak olan şaka gününde çıkacağı önceden duyurulmuş olan özel oynanış tarzı olacak olan Lee Sin'in ön izleme videosu yayınlanmıştı. Lee Sin'in gizli pasifi körlüktü ve sürekli oynarken ekranı bulanık görmenizi sağlıyordu ancak oyuna başlarken 18. seviyede başlıyor ve böylece karşı takım ne olduğunu anlamadan katledilmelerine yol açıyordu. Lee Sin 1 Nisanda satın alınabilir oldu ve Urf Pilotu Corki'de yayınlanmış oldu.

League of Legends Urf Nedir ve Kimdir?


1 Nisan 2012'de Riot çalışanlarının Urf'un anısına toplandılar ve 3D League of Legends duyuruldu, bu modu oynayabilmek için Kırmızı Mavi gözlüklere ihtiyacınız vardı. Ardından Balıkçı Fizz kostümü satışa sunuldu.

League of Legends Urf Nedir ve Kimdir?


2013 yılında herhangi bir şaka etkinliği yapılmadı ardından 1 Nisan 2014 yılında oyuncuların çok sevdiği ve yıllardır oynadığı Ulra Rekabet Faktörü adında bir mod duyurularak Az Bekleme Süreleri ve Sınırsız Mana ile URF modu duyuruldu. Bazı şampiyonlar ve eşyalar oynayışları nedeniyle bu modda oynanabilir olmadılar tabi yıllar ilerledikçe dengelendiler ve artık neredeyse her şampiyonlar oynanabilir oldu.

League of Legends Urf Nedir ve Kimdir?


Ardından Riot'un Rurf modu adlı bu modda şampiyon seçimlerinizi kısıtlıyor ancak bir yandan sizde açık olmayan şampiyonları oynamanızı sağlıyordu. Maalesef bazı oyuncular Rurf modunun kısıtlayıcı olduğunu ve istediği şampiyonları seçmemelerine engel oldukları için bu modu tercih edilmiyordu.
Bitiriş 

Bununla birlikte Urf'un kim olduğunu öğrenmiş oldunuz şu anda PBE'de URF modu oynanabilir halde ( RURF değil ) ve bununla gelecek olan yeni etkinlikle 22 Eylül tarihinde sunuculara gelmesi bekleniliyor.


Önceki Haber
Playstation'ın Özel Sunumunda Gösterilen Oyunlar

Playstation'ın Özel Sunumunda Gösterilen Oyunlar

1 yıl önce 7 dk okuma süresi

God Of War RagnarokÖzellikle God of War hayranlarının çok uzun zamandır beklediği bir oyun olan God Of War Ragnarok önceki God Of War oyununun 1 - 2 yıl sonrasını anlatacak. Oyunun açık dünyası, canlı bir şehre gidilmesi aynı zamanda yeni mekanikleriyle ve gelişmiş kalitesiyle 2022'de PS5'e gelecektir.Marvel's Spider-Man 2Marvel'ın gözdesi SpiderMan önceki oyunun açık dünyası görevleri ve hikaye akışı Playstation oyunundan kazandığı ilgi ile beraber ikinci oyunuyla beraber oyuncuların beğenisine

Sonraki Haber
Epic Games ve Apple Davası Sonuç Bulmadı

Epic Games ve Apple Davası Sonuç Bulmadı

1 yıl önce 4 dk okuma süresi

Dava Süreci Nasıldı?Epic Games ve Apple arasındaki dava sürecini anlatırken ve şirketlerin bu süreçte yaşadıklarını sizlere aktarmıştık. İki firma içinde komisyon miktarının fazlalığından doğmuş çatışma, mahkemenin kararıyla son bulmuş oldu. Bu bağlamda Epic Games, 1 senedir idame eden dava sürecinin kesinlikle kazananı oldu.Apple’da ise pay değerinde düşüşler görüldü. Epic Games’in zaferiyle sonuçlanan dava esnasında ilgi çekici bir vaziyet da göze battı. Mahkemede “Video oyunu nedir?” sorusunu