PES 22’nin yeni oyun motoru gerçek ile birebir

PES 22’nin yeni oyun motoru gerçek ile birebir

Futbol oyunu denince FIFA ile beraber akla ilk gelen firmalardan kabul edilen Konami, popüler serisi PES üstünde yoğun mesai harcıyor.

Geçtiğimiz sene PES 21’i pas geçerek küçük bir güncelleme ile oyuncuların karşısına çıkan Konami, PES 22 ile beraber FIFA ile girdikleri rekabette bir adım öne geçmeyi hedefliyor.


Hatırlanacağı suretiyle PES 22 için yeni oyun motoru üstünde çalıştıklarını açıklayan şirket, uzun senelerdir kullandığı Fox Engine motoruna veda ederek Unreal Engine 5‘i oyuna entegre etmişti. Bunun üstüne bir de geçtiğimiz günlerde bu oyun motoru kullanılarak meşhur oyuncular Lionel Messi ve Gareth Bale‘nin oyun içerisinden yüzleri ortaya çıkınca PES 22 heyecanı adeta doruk yaptı.


PES 22’nin realist grafikleri oyuncuları mest edecek

PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X benzer biçimde platformlar için gelmesi beklenen PES 22, Unreal Engine oyun motoru ile yeni nesil teknolojileri sonuna kadar kullanan bir oyun olacak. Özellikle yeni oyun motoru üstünde ciddi emek harcamalar meydana getiren Konami, Unreal Engine ile daha realist oyuncu modelleri ve animasyonların yanı sıra gelişmiş fizik ve fotogerçekçi görseller vaat ediyor.


İşte tam da bu aşamada bir hayranın Unreal Engine 5 kullanarak oluşturduğu Messi ve Bale‘nin görünümleri, Konami’nin yeni oyun motorunda ne kadar başarıya ulaşmış bir iş çıkardığının resmi kanıtı oldu. İkilinin yüz hatları, saçları, sakalları ve kulakları da dahil olmak suretiyle hemen hemen reel yüzlerinden ayırt edilemeyen görünümleri kısa müddette toplumsal medyada gündem oldu.


PES 22’nin yeni oyun motoru gerçek ile birebir


Önümüzdeki aylarda çıkış yapması beklenen PES 22 için geri sayım başlamışken, firmanın mevcut konsollar için iyi mi bir yol izleyeceği ise şimdiden merak mevzusu oldu. Konami‘nin daha önceki açıklamış olduğu bilgilere gore bakacak olursak, yeni nesil Unreal Engine oyun motoru mevcut konsollar üstünde çalışmayacak. Bu nedenle mevcut konsol sahipleri bu süreçte fazlası ile üzülebilir.


Önceki Haber
HolyPhoenix, Jhonnie ve NoelDayı Atışması

HolyPhoenix, Jhonnie ve NoelDayı Atışması

1 yıl önce 4 dk okuma süresi

fastPay Wildcats'in nişancısı HolyPhoenix'in yapılan eşya tercihleri konusunda Jhonnie ve Noeldayı ile beraber maç içerisinde düşüncelerini analiz masasında paylaştı ve konuşmanın ardından gelen tepkiyle eşya tercihlerinin çok gereksiz ve saçma olduğunu dile getirdiler. Ardından HolyPhoenix'in sosyal medyada ki lafları üzerine bu konu hakkında epey bir tepki gösterildi.' İtemlerle alakası olan birinin benim itemlerime laf yapıyorsa oyunla alakalı bir şey bilmiyordur gerçekten bu oyunda yüzlerce

Sonraki Haber
Beklenen mobil oyun Clash of Minions, önceden siparişe açıldı

Beklenen mobil oyun Clash of Minions, önceden siparişe açıldı

1 yıl önce 4 dk okuma süresi

Clash of Minions Lords Mobile yapımcısı IGG’nin geliştirdiği yeni mobil strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor olacak. 18 Ağustos’ta hem iOS hem de Android cihazlara gelecek olan RPG oyun, şu anda ön sipariş ile kullanıcı kayıtlarını bekliyor.Şu anda tüm bölgeler için ön kayıtlara açık olan Clash of Minions, oyuncuların yedi farklı fraksiyondan kahramanlar toplamasına ve onları destansı gerçek zamanlı birlik savaşlarında kullanmanıza olanak sağlayacak. Kadronuza eklediğiniz her kahramanın kendi

En son yorumlar
Bu haber için yapılmış hiçbir yorum bulunmuyor.

Bu yorum alanı kalbiniz kadar temiz. Bir yorum bırakmak ister misiniz ?