Çapraz Platform Desteğine Sahip Oyunlar Artacak

Çapraz Platform Desteğine Sahip Oyunlar Artacak

PlayStation oyuncularını sevindiren haber CEO Jim Ryan’dan geldi. Yaptığı açıklamaya gore ileriki zamanlarda daha oldukca çapraz platform oyunu göreceğiz.

PlayStation’ın CEO’su Jim Ryan, çapraz platform ile oynanabilecek PS4 ve PS5 oyunlarının sayısını çoğaltmak istediğini vurguladı. Yabancı bir haber sitesine konuşan Ryan, Xbox ve PC şeklinde öteki platformlardaki oyuncuların birlikte oyun oynamasını elde eden bir hususiyet olan çapraz platformu desteklediklerini ve Fortnite, Call of Duty ve Minecraft şeklinde PlayStation oyunlarının sayısının artmaya devam edeceğini belirtti.


2018 senesine kadar Sony, PlayStation oyunlarını çapraz platformda oynamaya dair tutumu sıkıydı. O seneden sonrasında PS4’teki Fortnite aktörleri nihayet Xbox, PC ve Nintendo Switch aktörleri ile beraber oynamaya başlamıştı ki bu Microsoft ve Nintendo'nun oldukca daha ilkin uyguladığı bir özellikti.

Çapraz Platform Desteğine Sahip Oyunlar Artacak

Her ne kadar Ryan çapraz platform ile alakalı ümit verici gelişmeler aktarmış olsa da Sony’nin bu mevzuya tutumu tamamen değişmiş görünmüyor. Şirket, bu mevzuyu birazcık ağırdan ele almayı tercih ediyor. Geçtiğimiz ay Gearbox’ın CEO’su Randy Pitchford, Borderland 3’e çapraz platformun geleceğini söylemişti. Ancak Playstation konsolları için bu yardımcı kaldırıldı ve herhangi bir sebep verilmedi.


Şirket her ne kadar kendi bildiğini okusa da hepimiz tekrar de Sony'nin en kısa müddette daha çok PS4 ve PS5 oyunu için çapraz platform desteğine imkan sağlayacağını ummak en iyisi olacaktır.


Önceki Haber
İddialara Göre Yeni Silent Hill Oyunu Gelebilir

İddialara Göre Yeni Silent Hill Oyunu Gelebilir

1 ay önce 4 dk okuma süresi

Korku oyunu denince akla gelen ilk serilerden önde gelen ve 1999'dan bugüne pek oldukca oyunuyla oyun severlerin beğenisini kazanmayı başarmış bir seri var; Silent Hill. Ancak bu başarıya ulaşmış seri bir süredir yeni oyun söylentileriyle çalkalansa da serinin geliştiricisi Konami bu mevzuda epey sessizdi.Özellikle geçtiğimiz yıl yoğun olarak karşılaştığımız 'Konami PS5'e hususi bir Silent Hill ile gelecek' iddialarına yönelik hemen hemen bir doğrulama veya resmi bir haber gelmese de serinin sev

Sonraki Haber
Call of Duty: Warzone'da Beklenmedik Hata

Call of Duty: Warzone'da Beklenmedik Hata

1 ay önce 6 dk okuma süresi

Call of Duty: Warzone oyuncuları, oyun çıktığından bu yana oldukca ilginç hatalarla karşılaşmıştı. Reddit kullanıcısı Rxelik_ tarafınca keşfedilen bir hata ise bugüne dek bulunan hataların içinde en ilginci olmaya aday. Oyuna yeni eklenen Verdansk 84 haritasında yer edinen Karst Salt Mine bölgesinde bulunan bir kapı, oyuncuların başına bela oldu. Karst River Quarry de görsel anlamda yine düzenlenmişti. Binaların haritası genelde aynı kalsa da bazılarında değişimler yapılmıştı.Madende yer edinen

En son yorumlar
Bu haber için yapılmış hiçbir yorum bulunmuyor.

Bu yorum alanı kalbiniz kadar temiz. Bir yorum bırakmak ister misiniz ?