İddialara Göre Yeni Silent Hill Oyunu Gelebilir

İddialara Göre Yeni Silent Hill Oyunu Gelebilir

Konami geçtiğimiz gün Official Konami Shop hesabında paylaşmış olduğu bir tweet ile oyun severlerde büyük coşku yarattı. Uzun zamandır bir söylentiden öteye gidemeyen yeni Silent Hill oyununun geleceği yönündeki iddiaları güçlendiren bu tweet, Silent Hill'den bir görsel ve 'Yakında' mesajından oluşuyor.

Korku oyunu denince akla gelen ilk serilerden önde gelen ve 1999'dan bugüne pek oldukca oyunuyla oyun severlerin beğenisini kazanmayı başarmış bir seri var; Silent Hill. Ancak bu başarıya ulaşmış seri bir süredir yeni oyun söylentileriyle çalkalansa da serinin geliştiricisi Konami bu mevzuda epey sessizdi.

İddialara Göre Yeni Silent Hill Oyunu Gelebilir

Özellikle geçtiğimiz yıl yoğun olarak karşılaştığımız 'Konami PS5'e hususi bir Silent Hill ile gelecek' iddialarına yönelik hemen hemen bir doğrulama veya resmi bir haber gelmese de serinin severleri en küçük bir ipucu veya ileti için gözlerini Konami'ye çevirmiş durumda. Haliyle Konami'nin resmi mağazasının attığı bir tweet, akıllara 'acaba yeni Silent Hill serisi geliyor mu?' sorusunu getirdi.


Official Konami Shop Twitter hesabında 'Yakında' mesajı ile paylaşılan görselde Silent Hill serisinin popüler kurgusal karakterlerinden Pyramid Head görünüyor. Bir Silent Hill karakterini 'Yakında' yazısı ile beraber görmek her ne kadar coşku yaratsa da bu paylaşımı yeni oyuna yönelik kati bir delil olarak görmek o kadar da mantıklı değil.


Fakat doğal ki serinin yeni oyunu gelmeden ilkin ortalığı birazcık hareketlendirmek isteyen Konami bu şekilde bir hamle yapmış olabilir mi? Neden olmasın. Yine de bizler bunu yeni lisanslı ve bol miktarda korkutucu Silent Hill ürünlerinin geleceğine yönelik bir haber olarak yorumlayalım. Bu arada da geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen E3 etkinliğine, Konami'nin 'Büyük projeler üstünde çalmış olduğu için' katılmadığını hatırlatalım. Bu büyük projelerin ne işe yaradığını bilmesek de bilhassa önümüzdeki birkaç ayda Konami'den güzel haberler duymayı bekleyebiliriz.


Önceki Haber
Yeni Skyrim Oyunu Uzayda Geçecek: STARFİELD

Yeni Skyrim Oyunu Uzayda Geçecek: STARFİELD

1 yıl önce 7 dk okuma süresi

Starfield’dan yeni rol yapma oyunu olarak bahsediyoruz, ama oyunun ortaya çıkışı 2018 yılına ve hatta daha öncesine kadar dayanıyor. ilk başlarda 2018 yılında, The Elder Scrolls VI ile beraber tanıtılan Starfield, Bethesda’nın sır benzer biçimde gizlediği bir oyundu. Tıpkı oldukça sevilen Skyrim benzer biçimde bir aleni dünya rol yapma oyunu olacak olan Starfield, yeni fragmanıyla bizleri fazlaca heyecanlandırmayı başardı.Bethesda’nın uzun devam eden Fallout ve The Elder Scrolls serilerinin peşi

Sonraki Haber
Çapraz Platform Desteğine Sahip Oyunlar Artacak

Çapraz Platform Desteğine Sahip Oyunlar Artacak

1 yıl önce 4 dk okuma süresi

PlayStation’ın CEO’su Jim Ryan, çapraz platform ile oynanabilecek PS4 ve PS5 oyunlarının sayısını çoğaltmak istediğini vurguladı. Yabancı bir haber sitesine konuşan Ryan, Xbox ve PC şeklinde öteki platformlardaki oyuncuların birlikte oyun oynamasını elde eden bir hususiyet olan çapraz platformu desteklediklerini ve Fortnite, Call of Duty ve Minecraft şeklinde PlayStation oyunlarının sayısının artmaya devam edeceğini belirtti.2018 senesine kadar Sony, PlayStation oyunlarını çapraz platformda oyna

En son yorumlar
Bu haber için yapılmış hiçbir yorum bulunmuyor.

Bu yorum alanı kalbiniz kadar temiz. Bir yorum bırakmak ister misiniz ?