Minecraft Modlarına Gizlenmiş Virüsler Hakkında Oyunculara Uyarı Yapıldı

Minecraft Modlarına Gizlenmiş Virüsler Hakkında Oyunculara Uyarı Yapıldı

Açıklamasında eskiden keşfedilmiş olan bir virüsün artık bu yolla cihazlara bulaştığını belirtti. Detaylı bilgiler makalemizde

"Minecraft" bir çok ödül kazanmış ve her kesimden oyuncunun ilgisini çekmiştir.7'den 70 yaşına kadar bugün hala geniş bir aktif oyuncu kitlesine sahiptir. Ne yazık ki, bu popülerlik ve kalabalık, uzun süredir bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların dikkatini çekmiştir. Geçmişte farklı yöntemler kullandıklarını gördüğümüz bu kötü niyetli kişiler, birçok kişiyi oyun hesaplarından, hatta bazı varlıklarından silmiş durumda. Tanınmış güvenlik şirketi Kaspersky, oyun içi eklentiler aracılığıyla oyuncularla iletişime geçen kişiler ve yaptıklarıyla ilgili bir açıklama yayınladı.


Son zamanlarda Minecraft modlarının içinde saklanan virüs sayısında büyük bir artış var

Minecraft Modlarına Gizlenmiş Virüsler Hakkında Oyunculara Uyarı Yapıldı

Kaspersky’ın yapmış olduğu açıklamalara gore modların içinde saklanan bu virüsler, kullanıcının oyun deneyimini etkilemiyor olsalar da devamlı çıkan reklamlar, videolar ve tatbik sayfaları nedeniyle mobil cihazı kullanışsız hale getiriyorlar.


Bu virüslü uygulamalar bir defa açıldıklarında ikonlarını gizliyor ve telefon menüsünden yok oluyorlar. Buradan sonrasında ise kullanıcıyı sonu gelmez tam ekran reklamlar, rastgele YouTube videoları ve Google Play uygulama sayfaları bekliyor ve dolayısıyla bu sayfalara, videolara ve uygulamalara girildikçe, mobil aygıt daha oldukça tehlikeyle yüz yüze kalıyor.


Bilgilere göre Kaspersky, Google’ın virüslü yazılımları tatbik marketinden kaldırdığını bildirdi. Fakat bu, bu tür oyun içi eklentilere meraklı olan kişiler için artık rahatlayabilecekleri anlamına gelmiyor. Bu sebeple bu tür oyun içi eklentiler, uygulamalar veya oyunlar indirmek istediğinizde, resmi kaynaklardan başka yollara başvurmamanızı öneriyoruz.


Oyunculara oyun içi değerli kıyafetler, değerli eşyalar veya farklı modlar vadeden bu zararlı yazılımlara karşı korunmak için mobil cihazınızda güvenilir bir virüs programı bulundurmanız faydalı olacaktır.
Önceki Haber
Rainbow Six Extraction Tanıtıldı: İşte Fragmanı ve Çıkış Tarihi

Rainbow Six Extraction Tanıtıldı: İşte Fragmanı ve Çıkış Tarihi

1 yıl önce 4 dk okuma süresi

İlk kez E3 2019'da duyurulan Rainbow Six Extraction, oyunculara PvE (oyuncu ve çevre) deneyimi yaşatacak bir FPS (birinci şahıs nişancı) oyunudur. Oyun, geçtiğimiz yıllarda Rainbow Six Quarantine gibi farklı isimler altında karşımıza çıksa da artık daha net detaylarıyla bizlere sunuluyor. Oyunda seçebileceğiniz 18 operatör var ve her operatörün kendine has özellikleri var. Ayrıca 12 farklı harita, oyunculara farklı zorluklar getirecek. Oyunun çıkış tarihi ise 16 Eylül olarak paylaşılıyor. Rainbo

Sonraki Haber
Marvel's Avengers Black Panther - War for Wakanda Duyuruldu

Marvel's Avengers Black Panther - War for Wakanda Duyuruldu

1 yıl önce 4 dk okuma süresi

Square Enix, bilhassa Marvel Sinematik Evreni'nin en popüler olduğu dönemde duyurularak beklentileri arşa çıkaran sadece gösterilen ilk tanıtım videosu ile hayal kırıklığı yaratan 2020 yılında yapılmış oyunu Marvel's Avengers için yeni bir genişletme paketi yayınlamaya hazırlanıyor. Oyuna gelecek bir sonraki genişletme paketi Black Panther - War for Wakanda için ilk tanıtım videosu yayınlandı.Adından da anlaşılabileceği şeklinde ilk defa Captain America: Civil War filmi ile Marvel Sinematik Evre

En son yorumlar
Bu haber için yapılmış hiçbir yorum bulunmuyor.

Bu yorum alanı kalbiniz kadar temiz. Bir yorum bırakmak ister misiniz ?