İstenen Oldu Origin TL Cinsinden Fiyatlandırma Yapmaya Başladı

İstenen Oldu Origin TL Cinsinden Fiyatlandırma Yapmaya Başladı

Electronic Arts'ın oyun platformu Origin, seneler süresince meydana getirilen talebin peşinden nihayetinde TL cinsinden fiyatlandırma meydana getirmeye başladı. Oyun fiyatları, rakip platformlarla eşdeğer seviyeye çekildi.

Geç Olsa da İstenen Oldu

Bir zamanlar oyun platformu devi Steam'in en büyük rakibi olan Origin, günümüzde halen etkinlik gösterse de popülerliğini Steam'e oranla yitirmiş durumda. Bugünse Türk oyuncuların senelerden beri Electronic Arts'tan istek etmiş olduğu bir şey, oyun platformu Origin'e eklendi. Origin, fiyatlandırmada Türk Lirası'nı kullanmaya başladı.

2011 yılının haziran ayında kullanıma oluşturulan ve çoğu zaman Electronic Arts'ın oyunlarına ev sahipliği meydana getiren Origin, bugüne dek devletimizde Euro cinsinden fiyatlandırma yapıyordu. Fakat bu fiyatlandırma, günümüz kur değerleriyle oyunları öteki platformlara gore kat kat pahalı kılıyordu.


Origin'in Türk Lirası'nı kullanmaya başlamasıyla beraber platformdaki oyun fiyatları, öteki oyun platformlarındaki oyun fiyatlarıyla eşdeğer seviyeye çekildi. Örneğin Star Wars Squadrons 279,99 TL, The Sims 4 279,99 TL ve FIFA 21 419,99 TL'lik fiyat etiketiyle alıcı bulmaya başladı.

Electronic Arts'ın daha ilkin Origin'de sunduğu, arkasından adı vakit arasında değiştirilerek Steam'e de taşınan EA Play de Steam ile aynı fiyat etiketini taşımaya başladı. Origin kullanıcıları, hizmeti aylık 29 TL'ye, yıllıksa 169 TL'ye platform üstünden edinebilirler.

İstenen Oldu Origin TL Cinsinden Fiyatlandırma Yapmaya Başladı

EA Play aboneliğinin daha kapsamlı versiyonu olan EA Play Pro'nun da fiyatında düzeltme yapıldı. EA Play Pro'ya haiz olmak isteyen oyuncular, aylık 119 TL yada senelik 899 TL olan ödeme seçeneklerinden birisini seçerek aboneliğe haiz olabilirler. Origin'de şimdilik geriye kalan tek eksikse Türkçe dil desteği.

Origin'in seneler sonrasında Türk aktörleri sevindiren bu güncellemeyi yapmış olması, gözleri hemen hemen TL'ye geçiş yapmayan öteki dev platformlara da dikti. Ülkemizde TL üstünden satış yapmayan GOG ve Battle.net şeklinde oyun mağazalarının para birimimizi destekleyip desteklemeyeceğini bekleyerek göreceğiz.


Önceki Haber
Apex Legends Steam'de Anlık Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı

Apex Legends Steam'de Anlık Oyuncu Sayısı Rekoru Kırdı

2 yıl önce 4 dk okuma süresi

8. Sezon ile Beraber İlgi ArttıElectronic Arts'ın 2019 senesinde piyasaya sürdüğü Apex Legends, şu sıralar tarihinin en iyi günlerini yaşıyor. Oyuncuların sekizinci sezonun yeniliklerini deneyimlediği oyun, şubat ayında birazcık daha çok alaka gördü. SteamDB'de yer edinen verilere gore Electronic Arts'ın ölüm kalım oyunu, Steam'deki eş zamanlı oyuncu sayısı rekorunu kırmayı başardı.SteamDB'nin verilerine gore Apex Legends, şubat ayında 198 bin 235 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı. Bu sayı, ocak

Sonraki Haber
League of Legends Yeni Savaş Akademisi Kostümleri PBE'de

League of Legends Yeni Savaş Akademisi Kostümleri PBE'de

2 yıl önce 2 dk okuma süresi

Yeni KostümlerPBE gelen yama ile beraber oyuncuların önüne sunulan Savaş Akademisi ( Battle Academia ) serisinin devamı sunulmaktadır.Bu video ile beraber Kostüm açıklamaları aşağıdaSavaş Akademisi CaitlynSavaş Akademisi YoneSavaş Akademisi Garen ve WukongSavaş Akademisi LeonaBununla Beraber Savaş Akademisi Leona Prestij Serisi'de duyurulmaktaİtemsatış'tan %15 indirimli RP satın almak için tıkla.

En son yorumlar
Bu haber için yapılmış hiçbir yorum bulunmuyor.

Bu yorum alanı kalbiniz kadar temiz. Bir yorum bırakmak ister misiniz ?