Cyberpunk 2077, 1.05 Güncellemesi yayınlandı

Cyberpunk 2077, 1.05 Güncellemesi yayınlandı

Yaşanan sorunlar ve iade süreçlerinin gölgesinde CDPR, Cyberpunk 1.05 güncellemesini yayınladı, detaylar aşağıda.


Çıkış yaptığı 10 Aralık tarihinden bu yana yaşadığı sorunlarla gündeme gelen Cyberpunk 2077, PS4 ve Xbox oyuncularına iade işlemlerini yapmaya başladı. İadenin sebebi hatalar yüzünden oyunun neredeyse oynanamayacak hale gelmesiydi.


Tüm bu sorunların gölgesinde CDPR, Cyberpunk 2077 için çalışmaya devam ediyor. Bugün yayınlanan 1.05 güncellemesi ile konsolda ve bilgisayarda bazı hatalar düzeltildi.


Dikkat çeken düzeltmeler arasında görev içerikleri ve oyunun akışındaki NPC düzeltmeleri dikkat çekiyor.


Bilgisayar için güncelleme notları

 • [AMD SMT] 4 çekirdekli ve 6 çekirdekli AMD Ryzen işlemciler için varsayılan çekirdek/iş parçacığı kullanımı optimize edildi. 8 çekirdekli, 12 çekirdekli ve 16 çekirdekli işlemciler değişmeden kalacak ve olması gerektiği çalışacak. Bu değişiklik, AMD ile işbirliği içinde gerçekleştirildi ve her iki taraftaki testlere dayanılarak performans artışı yalnızca 6 veya daha az çekirdekli CPU’larda gerçekleşti.
 • Ham Girdinin toplanma yöntemiyle ilgili bir sorun düzeltildi.
 • AVX komut setinin kullanımı kaldırıldı, böylece AVX’i desteklemeyen işlemcilerde Prologue’un sonunda meydana gelen çökmeler düzeltildi.
 • Çökmelere veya engelli görevlere neden olabilecek işlevleri önlemek için hata ayıklama konsolu kaldırıldı. Bu, modlama topluluğunu desteklemek istemediğimiz anlamına gelmez. Bununla ilgili daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin.
 • Işın izlemeli yansımalar artık ortama kıyasla çok parlak görünmemeli.
 • Oyun kapatıldığında Steam Overlay çökmesiyle ilgili bir sorun düzeltildi.
 • Memory_pool_budgets.csv dosyası kaldırıldı. Bu, oyunun son sürümüyle bağlantılı olmayan ve üzerinde hiçbir etkisi olmayan (geliştirme sırasında bellek kullanımını tahmin etmek için kullanılan kalan bir dosyaydı. Ne kadar bellek ayrıldığına etkisi yoktu.) Dosyayı düzenledikten sonra algılanan performans artışı, oyunun yeniden başlatılmasıyla ilgili olabilir.


Konsol için güncelleme notları

 • Kromatik Sapma ve Film Greni açıkken iyileştirilmiş görüntü keskinliği.
 • Birkaç oyun oturumu yeniden başladıktan sonra ayarlar artık varsayılana sıfırlanmamalı.
 • The Heist ve Love Like Fire arasındaki geçiş sırasında ortaya çıkan görsel sorunlar düzeltildi.
 • Birkaç aracın görünümü düzeltildi.
 • [Xbox] Synaptic Accelerator etkinken savaşa girmek artık oyuncu sağlık çubuğunun görüntülenmemesiyle sona ermiyor.
 • [Xbox] Oyun kumandası bağlantı kesildi mesajı göründüğünde bir profilden çıkış yapılırken artık yanıt vermeme sorunu olmayacak.
 • Ayarların sıfırlanmasıyla ilgili daha önceki bir sorun nedeniyle telemetri onay isteği bir kez daha görünecektir.
 • Automatic Love görevinde Megabuilding H8’de asansör boşluğuna düşmenize neden olan bir sorun düzeltildi.


Önceki Haber
Rammus53, Twitch Platformundan Yasaklandı

Rammus53, Twitch Platformundan Yasaklandı

2 yıl önce 4 dk okuma süresi

Rammus53 Twitch'den YasaklandıTwitch son dönemde acımasız ve açıklama yapmadan attığı banlar yüzünden eleştiri yağmuruna tutuluyor. Türkiye'nin en büyük yayıncılarını dahi sebep sunmadan banlaması izleyicilerin ve yayıncıların büyük tepkisini toplamıştı. WtcN, LEVO, Kendine Müzisyen gibi isimleri banlayarak ne kadar katı olduğunu ispatlamıştı.Ban dalgasından son olarak İslam "Rammus53" Ekşi etkilendi. Sevilen genç yayıncı dün itibarıyla Twitch'den yasaklandı. Henüz yasaklanma sebebi ve süresi aç

Sonraki Haber
Epic Games, Defense Grid: The Awakening'i Ücretsiz Dağıtıyor

Epic Games, Defense Grid: The Awakening'i Ücretsiz Dağıtıyor

2 yıl önce 4 dk okuma süresi

Ücretsiz oyun dağıtarak adını tüm oyun sektörüne duyuran Epic Games, bugün Defense Grid: The Awakening'i ücretsiz olarak oyun severlere sunuyor.Oyun alan savunma üzerine kurulu, kuleler yardımıyla gelen düşman dalgalarını püskürterek eğlenceli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Oyunun ana hikayesinde 20'den fazla bölüm bulunuyor.Tüm bunların yanı sıra ücretsiz bir oyun olması en cezbedici özelliği.Defense Grid: The Awakening Sistem GereksinimleriMinimum gereksinimlerİşletim Sistemi: Windows XP,

En son yorumlar
Bu haber için yapılmış hiçbir yorum bulunmuyor.

Bu yorum alanı kalbiniz kadar temiz. Bir yorum bırakmak ister misiniz ?