LEC, NEOM İle Yaptığı Partnerlik Anlaşmasında Geri Adım Attı!

LEC, NEOM İle Yaptığı Partnerlik Anlaşmasında Geri Adım Attı!

Avrupa Ligi LEC, Suudi Arabistan'ın yeni akıllı şehir projesi olan NEOM ile bir sponsorluk anlaşması gerçekleştirmişti. Gelen tepkiler üzerine Riot Games geri adım attı. Detaylar aşağıda.

LEC, NEOM Partnerlik Anlaşmasını İptal Etti.

Geçtiğimiz gün Riot Games, Suudi Arabistan'ın yeni akıllı şehir projesi olan NEOM ile sponsorluk anlaşması gerçekleştirdiğini duyurdu. Açıklamanın hemen ardından tüm LEC sunucuları ve topluluğun önde gelen isimleri bu anlaşmayı çok sert bir dille eleştirdi. Sebebi ise Suudi Arabistan'ın LGBT ve İnsan Hakları konusundaki politikalarını beğenmemeleri. Gelen bu olumsuz geri dönüşlerin hemen ardından Riot Games yaptığı açıklama ile sponsorluk anlaşmalarının iptal edildiğini dile getirdi. Yaptıkları hatayı çabuk fark ederek geri adım atan Riot Games az da olsa topluluğu sakinleştirmiş gibi gözüküyor. Bu hadise ile birlikte görüyoruz ki Avrupa Ligi (LEC) sunucusu topluluğu Riot Games'in karar mekanizmasını etkileyebilecek kadar güçlü.

Neden Bu Kadar Tepki Verildi?

Çünkü LEC yani Avrupa Ligi büyük bir LGBT destekçisi. Aşağıda da gördüğünüz üzere logoları "pride" sembolü. Bu yapılanın iki yüzlülük olduğu savunan LEC sunucuları ve topluluğu bu yüzden Riot Games'i yerden yere vurdu.

LoL 30 Level Unranked Hesap Satın Almak İçin Tıklayın.

En son yorumlar
Bu haber için yapılmış hiçbir yorum bulunmuyor.

Bu yorum alanı kalbiniz kadar temiz.Bir yorum bırakmak ister misiniz ?